چشم انداز ۲۰ سال آینده محصولات پستی با پهپاد های پستی

چشم انداز ۲۰ سال آینده محصولات پستی با پهپاد های پستی

 

آیا تا به حال پس از احساس نیاز محصولی پس از ۱۵ دقیقه آن را درب منزل تحویل گرفته اید؟

به نظر شما در آینده محصولات پستی به چه شکل ارسال میشوند؟

سایت تخفیف مخفیف این بار در نظر دارد شما را با شیوه های خدمات رسانی آینده آشنا کند.

به تازگی وزیر جوان ارتباطات از سوپرایزی برای مردم رو نمایی کرد که چندین سال است که در خیلی از کشور ها از آن استفاده می شود، پهپاد پست هوایی برای اولین بار در سال ۲۰۱۳ در کشور استرالیا مورد استفاده قرار گرفت و نتیجه ای مثبت داشت پس از  بنا به درخواست های آمریکا این محصول وارد آمریکا شد و از سال ۲۰۱۶ کشور آمریکا نیز در حال استفاده ازین محصول میباشد.

در بریتانیا طی آزمایش های انجام شده توسط شرکت آمازون تنها کمتر از ۱۵ دقیقه پس از ثبت سفارش، محصول به دست مشتری رسید و هدف از انجام این آزمایش رساندن این محصولات در کمتر ۳۰ دقیقه به دست مشتریان است.

کارکرد این پهپاد های پستی به این صورت میباشد که کالا را تحویل گرفته و با استفاده از سیستم های آنلاین موقعیت یاب (جی پی اس) کالا را در محل بدون دخالت انسان بدست مشتری میرسانند.

اما این پهپاد ها خود به ۳دسته از نظر چگونگی حمل کالا ها تقسیم میشوند

دسته اول پس از رسیدن به محل مورد نظر فرود آمده و کالا را به مشتری میرسانند و پس از آن به مبدا باز میگردند

دسته دوم پس از رسیدن به مقصد فرود نمی آیند تنها کالا را با استفاده از طناب به زمین میفرستند

دسته سوم کالا  را محل های خاصی حمل کرده و سپس روی سقف خودروهای مخصوص شرکت فرود می آیند، ادامه مسیر کالا با خودرو جابه جا میشود.

در سال ۲۰۱۴ نیز کشور فرانسه شروع به استفاده ازین تکنولوژی کرد به این صورت که بسته ای حدودا به وزن ۲ کیلوگرم تا شعاع ۲ کیلومتری به راحتی ارسال میشدند.

حتی در برخی کشورهای آفریقایی که از لحاظ امکاناتی و زیر ساختی دچار بحران های شدیدی هستند با استفاده از پهپاد ها توانسته اند تا حدودی برای رساندن غذا و دارو به مردمی که نیاز دارند این امر را میسر کنند.

در ایران نیز در ابتدای سال ۹۸ با وقوع سیل عدم دسترسی به برخی از روستها و شهرها باعث شد که حتی رساندن موارد ضروری از جمله غذا و داروهای مورد نیاز مردم امکان پذیر نباشد اما با داوطلب شدن چند نفر از صاحبان پهباد هایی که برای فیلم برداری مورد استفاده قرار میگرفتند توانستند اقلام ضروری مورد نیاز مردم را بدستشان برسانن تا باعث عدم مرگ مردمی شوند که به صورت ناخواسته در سیل گیر کرده بودند اما بعد این موضوع بین مخترعین ایرانی به صورت جدی تری مطرح شد و با برگذاری جشنواره های متعدد باعث پیشرفت این صنعت در ایران شده به نحوی که با شگفتانه ای که وزیر جوان چند وقت پیش به مردم نشان داد امیدواربیشتری برای به کارگیری این صنعت در ایران باشیم.

اما در ایران در حال حاظر با مشکلات زیادی برای استفاده این پهپاد ها روبه رو هستیم به این صورت که سازمان هوانوردی ایران هنوز اجازه کامل برای پروار این پهپادها را صادر نکرده زیرا هنوز زیر ساخت هایی برای شناسایی این پهپاد و تشخیص این پهپاد ها از پهاپاد های ناشناخته درست نشده و یا اینکه با ارسال این پهپاد ها مشکلی برای مردم پیش نمی آید و این پهپاد ها به راحتی میتوانند کالا را به مقصد و به دست مشتری برسانند یا اینکه پهپادها نیز مثل هواپیما ها با استفاده از شبکه های رادیویی به یکدیگر متصل میشوند ازبروز سانحه جلوگیری میکنند یا برای تشخیص این پهپاد ها از یکدیگر و پهپاد هایی که ممکن است قصد تخریب های ملی داشته باشند.

در آینده ای نزدیک نیز فراهم شدن زیر ساخت های مربوط به این پهپاد ها شما کالای خود را به راحتی و کمتر از ۳۰ دقیقه دریافت خواهید کرد.

از جمله استقبال کنندگان این طرح در ایران میتوان به دیجی کالا اشاره کرد.

همچنین شما میتوانیدبا استفاده از خدمات سایت تخفیف مخفیف از خرید های اینترنتی نهایت لذت راببرید.

پاسخ