۴ نکته که برای خرید لباس مجلسی خود حتما باید رعایت کنید

۴ نکته که برای خرید لباس مجلسی خود حتما باید بدانید

لباس مجلسی

یکی از اعضای مهم و جدا نشدنی کمد خانم ها لباس های مجلسی هستند.

لباس مجلسی معمولا به لباس هایی گفته میشود که خانم ها در عروسی ها، جشن تولد ها، قرار های رسمی و کاری و مهمانی ها و … میپوشند.

برای خرید لباس مجلسی مناسب حتما به نوع مجلس یا قراری که به آن دعوت شده اید توجه کنید و بر اساس آن لباس مجلسی خود را انتخاب نمایید.

لباس مجلسی ها معمولا باید زیبایی های شما را به نمایش بگذارند پس برای انتخاب لباس مجلسی خود به نکاتی مثل رنگ پوست خود، قد، سر شانه، پا، شکم و … توجه لازم را داشته باشید و بر اساس این نوع پارامترها لباس مجلسی خود را انتخاب نمایید.

لباسی مجلسی

۱- قد

قد یکی از پارامتر های مهم در انتخاب لباس مجلسی شما است

در صورتی که شما قد بلندی دارید بهتر است برای نشان دادن قد بلند شما از لباس های بلند استفاده کنید.

لباس مجلسی

و در صورتی که قد شما کوتاه و یا میانه است بهتر است از لباس های کوتاه و تا سر زانو استفاده کنید تا قد شما را بلند تر نشان دهد همچنین در صورتی که قد شما کوتاه و هیکلی توپر دارید بهتر است از لباس های یقه هفت استفاده کنید.

لباس مجلسی

۲- رنگ پوست

برای بهتر نشان دادن پوست خود بهتر است برای انتخاب لباس مجلسی خود رنگ مخالف پوست خود را در نظر بگیرید، اگر پوستی روشن دارید بهتر است از لباس مجلسی هایی با رنگ های تیر استفاده کنید و اگر پوستی تیره دارید بهتر است از لباس هایی با رنگ روشن استفاده کنید این کار باعث میشود رنگی متعادل از پوست و لباس شما نمایش داده شود در غیر اینصورت باعث میشود پوست شما بسیار روشن یا بسیار تیره به نظر برسد.

لباس مجلسی

۳- فرم بدن

در ابتدا بهتر است فرم بدن خود را از روی تصویر زیر پیدا کنید و لباس مجلسی خود را از روی نوع فرم بدنتان انتخاب نمایید

لباس مجلسی

الف- فرم بدن سیب شکل

برای این نوع فرم بدن بهتر است پایین تنه را بلند تر و کمرتان را عریض تر نشان دهید و از لباس های بدون طرح با تک رنگ های خاص استفاده کنید، همچنین میتوانید کمربند خود را مقداری بالاتر ببندید و از لباس های یقه هفت استفاده کنید.

لباس مجلسی

ب- گلابی

در این نوع فرم بدن بهتر است لباس هایی انتخاب کنید که عرض شکمتان را کمتر نشان میدهد و بالا سینه تان را حجم دار تر، بهتر است توجه را به بازو ها و گردن جلب کنید پس از لباس های A شکل بهتر است استفاده کنید

( لباس های A شکل معمولا به لباس هایی گفته میشود که کمر آن ها باریکتر و دامن آنها از کمر شروع به گشاد شدن میکند و فرمی مثلثی شکل را ایجاد میکنند )

لباس مجلسی

 

ج- مستطیلی

در این نوع فرم بدنی سرشانه های شما با شکم و کمر برابری دارید پس بهتر است که در بدن خود ایجاد منحنی کنید برای این کار بهتر است از لباس هایی با یقه های گرد استفاده کنید همچنین میتوانید از سینه بند های مناسب برای حجم دادن به بدنتان استفاده کنید.

لباس مجلسی

 

د- مثلث بر عکس

اگر سرشانه هایی پهن و سینه هایی بزرگ و کمری باریک دارید با پوشیدن لباس های صاف اکثر توجه ها را به سمتکمر و شکم خود میکشانید همچنین میتوانید از لباس هایی استفاده کنید که دارای کمری بلند هستند مانند دامن بلند برای اینکه کمر خود را بزرگ تر نشان دهید، همچنین لباس هایی که طرح دار هستند اصلا مناسب شما نیست

لباس مجلسی

ه- ساعت شنی

افرادی با این نوع فرم بدنی دارای بهترین نوع فرم بدنی میباشند پس باید لباس هایی را انتخاب کنند که این ویژگی را به خوبی نشان دهد پس بهتر است از لباس هایی با کمر باریک و یا لباس های A شکل استفاده کنند همچنین این نکته را در نظر داشته باشید که بهتر است لباس شما نه زیاد تنگ و نه زیاد گشاد باشد.

لباس مجلسی

۴- اکسسوری

تاثیر اکسسوری ها را در زیبایی لباس مجلسی های خود هرگز کم ندانید، با توجه به فراوان بودن انواع اکسسوری ها بهترین آن ها را با توجه به لباس خود انتخاب کنید و بر زیبایی و جذابیت خود بیافزایید.

لباس مجلسی لباس مجلسی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اکنون شما با توجه ب نیاز های خود و شناختی که از خودتان و مراسمی که قصد شرکت در آن را دارید به راحتی میتوانید لباس مجلسی مورد نظرتان را از فروشگاه های اینترنتی معتبری مثل دیجی کالا که ارائه دهنده لباس های مجلسی با کیفیتی هستند بخرید، شما اکسسوری های مورد نیاز خود را هم میتوانید از دیجی کالا خریداری کنید همچنین میتوانید از خدمات و تخفیف های سایت تخفیف مخفیف نیز در جهت خرید و استفاده از بهترین قیمت های بازار نهایت استفاده را ببرید.

🙂

لباس مجلسی

 

 

پاسخ