برای خرید مبل کافیست ۷ نکته را در نظر بگیرید

شناخت انواع مبلمان

با استفاده حداکثری مردم از مبلمان و کاربرد های خانگی و اداری انواع مبل ها، مبل ها به یکی از وسایل جدانشدنی در خانه ها تبدیل شدند.

اما آیا با پیشرفت صنعت مبل سازی و ایجاد تنوع های فراوان همه ی مبل ها مناسب همه ی فضاها هستند؟

برای این که بهترین نوع مبلمان را انتخاب کنیم بهتر است نکاتی مثل نوع فضا (خانگی یا اداری)، میزان فضا (مثلا خانه ای کوچک یا بزرگ)، تعداد، وسایل دیگر مورد استفاده، رنگ، طرح، پارچه، بودجه و … را در نظر گرفت و بر اساس این معیار ها مناسب ترین و بهترین مبل ها را انتخاب و خریداری نماییم.

مبل

۱-نوع فضا

مبل ها به صورت کلی به دو دسته خانگی و اداری تقسیم میشوند شما در ابتدا بهتر است برای خرید مبلمان مورد نظرتان مبل های موجود در دسته بندی که قصد خرید آن را دارید بشناسید.

مبلمان اداری

به مجموعه ی صندلی ها و میز و مبلمان انتظار و مبلمان اتاق کنفرانس مبلمان اداری میگوند.

حتما قبل از خرید این سوال را برسید که چه نوع مبلمانی مناسب فضای کاری من است؟

در نظر داشته باشید برای خرید مبلمان اداری چه نوع مبلمانی کاربرد بیشتر و مناسب تری برای فضای مورد نظر شما دارد.

مثلا اگر شما شرکتی عمرانی دارید و روزانه تعداد زیادی جلسات اداری مهم برگزار میکنید پس بهتر است از مبلمانی رسمی تر استفاده کنید، ممکن است شما قصد خرید مبلمان برای یک مرکز درمانی داشته باشید به این منظور بهتر است که از  وسایل مخضوض این نوع کاربری مثل صندلی های ساده ی انتظار استفاده کنید.

حتما در هنگام خرید مبلمان اداری خود توجه داشته باشید که از صندلی، میز، مبل و وسایلی استفاده کنید که راحتی شما را به اندازه کافی تامین کنند زیرا شما باید ساعت ها بر روی این وسایل کار انجام دهید.

مبل

مبلمان خانگی

اما مهمترین و پرکاربرد ترین مبل ها را میتوان مبلمان مورد استفاده در خانه برشمرد.

انواع مبلمان خانگی را میتوان به چند دسته بندی کلی تقسیم کرد از جمله

مبل

مبل های راحتی،

 

مبل

مبل استیل،

 

مبل

مبل سلطنتی

مبل

مبل کلاسیک

اجزای مختلف انواع مبل ها را میتوانیم در تصویر زیر ببینیم که البته در مدل های مختلف ممکن است برخی از آن ها کمتر یا بیشتر شوند

مبل

۲-مبلمان خود را بر اساس میزان فضای موجود در نظر بگیرید

برای انتخاب مبلمان منزل یا محل کار خود به فضای خود توجه داشته باشید در صورتی که فضای زیادی دارید ست شما در انتخاب باز است و به راحتی میتوانید هر نوع مبلمانی را که مورد پسند شما بود انتخاب کنید اما اگر فضایی کوچک دارید بهتر است سراغ مبلمای های کوچک و جمع و جورتر بروید، برای استفاده حداکثری از فضای موجود مدل مبل های L شکل را در نظر داشته باشید.

برای خرید مبل حتما میزان عرض راه پله را برای عبور مبل ها در نظر داشته باشید.

مبل

۳- مبلمان مناسب با سبک دکوراسیون خود انتخاب کنید

دکوراسیون خانه یا محل کارتان را در نظر بگیرید در صورتی که دکوراسیون شما بر اساس مدل های سنتی چیده شده بهتر است برای انتخاب مبلمان خود از سبک های کلاسیک و متناسب با دکوراسیون خود استفاده کنید و در صورتی که دکوراسیون شما بر اساس سبک های مدرن چیده شده بهتر است از سبک های جدید برای نشان دادن بهتر سلیقه خود استفاده کنید.

در صورت وجود تضاد بین مدل دکوراسیان و مدل مبل هایتان باعث ایجاد فضایی ناهماهنگ و دارای جلوه ای زشت میشود که میتواند تمام زیبایی های موجود را از بین ببرد.

همچنین سعی کنید مبلمانی انتخاب کنید که دارای وزنی سبک باشد که برای جابه جایی و تغییر دکوراسون دچار شکل نشوید اما در صورتی که مبلمان زیاد هم سبک باشد ممکن است از مواد نامرغوب در تولید و ساخت آن استفاده شده باشد.

مبل

۴- رنگ مناسب را برای مبلمان در نظر بگیرید

رنگ مبلمان تاثیر بسیاری در محل زندگی شما دارد سعی کنید رنگ های شاد را هم در نظر بگیرید و این ریسک را بپزیرید، اما در صورتی که نمیخواهید ریسک کنید بهتر است از رنگ های خنثی و متناسب با بقیه وسایل اسفاده کنید.

برای انتخاب رنگ مبل به میزان فضا و میزان نور توجه کنید در صورتی که فضایی بزرگ را در اختیار دارید میتوانید از انواع رنگ های روشن و تیره استفاده کنید اما اگر فضای شما کوچک است بهتر است رنگ های روشن را برای بزرگتر جلوه دادن میزان فضای موجود را در نظر بگیرید.

همچنین اگر فضای شما دارای نور کافی میباشد نیز میتوانید از انواع رنگ های روشن و تیره استفاد کنیدولی اگر نور کمی دارد بهتر است از مبلمانی با رنگ های روشن استفاده کنید.

بهتر است برای انتخاب مبلمان رنگ دیوار منزل یا محل کار خود را در نظر بگیرید و بر اساس رنگ دیوار و بقیه وسایل موجود، رنگ هماهنگ با آن ها را انتخاب نمایید.

مبل

۵- چه نوع جنس پارچه مبلی مناسب شما است؟

سعی کنید مبلی که قصد خرید آن را دارید دارای پارچه ای باشد که زود کثیق نشود یا در صورتی که کثیف شد به راحتی بتوان آن را تمیز کرد.

اگر فرزندی کوچک دارید سعی کنید برای حفظ ظاهر مبل ها از رنگ های روشن در جهت کثیف نشدن مبل ها استفاده نکنید.

معمولا پارچه های کتان و چرم و پشمی برای انتخاب پارچه مبلی گزینه مناسبی هستند.

حتما در نظر داشته باشید پارچه مبلی مورد نظر شما در برابر خراش و ساییدگی مقاوم باشد.

پارچه های گلدار و طرحدار مناسب فضاهای کوچک نیستند و بیشتر برای  فضاهای بزرگ مناسب هستند، اما اگر فضای کوچکی دارید و علاقه مند به پارچه های گلدار و طرحدار هستید میتوانید مبل هایی را که طرح پارچه آن ها ساده هستند اما دارای بالشتک ها و کوسن هایی با پارچه گلدار انتخاب نمایید.

مبل

۶- تعداد مبل ها

معمولا مبل ها بین ۷ تا ۱۰ نفره هستند اما شما نیازی ندارید پایبند این قانون باشید میتوانید تعداد مبل ها مورد نیاز خود را با توجه به میزان فضای خود سفارش دهید.

مبل

۷- مبل با عمر کافی

سعی کنید برای خرید مبل همه ی پارامتر های عمری یک مبل را در نظر بگیرید زیرا که مبل ها یکی از وسایلی هستند که ممکن است برای مدتی طولانی دیگر شما به فکر تعویض آن ها نیوفتید پس مبلی را انتخاب نمایید که پس از مدتی از آن دلسرد یا خسته نشوید و کیفیت لازم و کافی را دارا باشد.

مبل

اکنون شما میتوانید مبلمان مناسب منزل یا محل کار خود را با شناخت کامل از فروشگاه های آنلاینی مثل دیجی کالا با در نظر گرفتن تمامی شرایط مد نظرتان به راحتی و با استفاده از تخفیف هایی که از سایت تخفیف مخفیف دریافت کرده اید خریداری نمایید.

(:

 

 

مبل

 

 

 

 

 

Total Comments (2)

  1. صبا

پاسخ