۱۱ نکته ضروری برای خرید کفش

چگونه یک کفش خوب بخریم؟

کفش

 

یکی از مهم ترین نیاز های هر انسان برای پوشش، کفش است به نحوی که اگر کسی کفش مناسبی نئاشته باشد ممکن است حتی نتواند به راحتی نیاز های روزمره خود را برطرف کند.

اما در اینجا چند سوال اساسی مطرح است از جمله :

کفش مناسب برای هرکسی نسبت به محلی که قرار است از آن استفاده کند چیست؟

چگونه کفشی مناسب بخریم که صدمه ای به پاهایمان که به اصلاح قلب دوم هر انسانی نیز هست صدمه ای وارد نکند؟

و…

برای خرید یک کفش خوب شما در ابتدا باید به نکاتی در جهت راحتی پای خود توجه کنید

کفش

۱- سایز کفش

احتمالا مهم ترین نکته برای خرید کفش سایز کفش مناسب با پای شماست؛ حتما دقت کنید که کفشی را انتخاب و خریداری کنید که متناسب با سایز پای شما باشد به نحوی که نه زیاد برای پای شما گشاد و یا تنگ باشد همچنین این باور را بهتر است کنار بگذارید که کفش را کمی تنگ تر بخریم و پس از مدتی کفش گشاد میشود در واقع شما با این کار به کفش فشار اضافه وارد میکنید و این کار باعث میشود کفش شما از حالت اصلی خود خارج شود و هم عمر و کارایی کمتری داشته باشد هم به پای شما صدمه بزند.

کفش

۲- استفاده از کفش های طبی

در صورتی که احساس کمردرد یا پادرد در انواع قسمت های پا مثل قوزک، زانو، روی پا، انگشتان و … میتوانید از کفش های طبی یا حتی کفی های طبی که مناسب پای شما هستند در جهت رفع این مشکل استفاده کنید

کفش ها و کفی های طبی معمولا پس از مدت کوتاهی قالب کف پای شما را به خود میگیرند و با حفظ ارگونومی سالم بدن باعث عدم ایجاد کمردرد و پادرد در بدن شما میشود.

کفش

۳- کفش مناسب مورد استفاده تان را بخرید

اگر شما معمولا در طول روز در محل کار کفش هایتان به صورت مداوم پوشیده اید و یا مسیر محل کار تا منزل را پیاده روی میکنید بهتر است از کفش های پیاده روی استفاده کنید یا اگر در طول روز با کمی دویدن کمی ورزش میکنید بهتر است کفشی را بخرید که مخصوص دویدن است.

کفش

۴- کاربرد کفش برای بیماری های خاص

در صورتی که به بیماری های خاصی مثل دیابت یا فشار مبتلا هستید میتوانید با نظر پزشکتان کفشی مناسب بخربد که در جهت بهبود بیماری شما کمک میکند.

کفش

۵- کفش های مناسب زمان بارداری

در دوران بارداری ممکن است سایز پای بانوان حدود نیم تا یک شماره افزایش پیدا کند همچنین کفش مناسب این دوران کفش هایی هستند که مانع از ایجاد فشار در کمر و پاشنه پا میگردند و کفی انعطاف پذیری دارند.

کفش

۶- طول و عرض کفش

حتما به طول و عرض کفش و میزان پهنای جلوی پایتان توجه کنید و سعی  کنید کفشی متناسب را انتخاب و خریداری نمایید، معمولا پاهای شما ممکن است مقداری باهم تفاوت داشته باشند.

به این نکته توجه کنید که هرگز کفشی که جلوی پای شما را کامل میگیرد خریداری نکنید همیشه سعی کنید ۱/۲ سانتی متر کفش شما آزاد باشد.

کفش

۷- هنگام خرید جوراب بپوشید

دقت داشته باشید که حتما هنگام خرید جوراب متناسب با فصل( تابستان جوراب نازک و زمستان جوراب ضخیم) به پا کرده باشید.

کفش

۸- برند کفش

سعی کنید در ابتدا کیفیت کفش را در نظر بگیرید در صورتی که نتوانستید از کیفیت مطمئن شوید به برند آن توجه کنید و برند های معروف را انتخاب نمایید.

کفش

۹- کفش های پاشنه بلند

هرگز کفش های پتشنه بلند را برای مدت طولانی به پا نکنید این کار باعث ایجاد ناراحتی های مفصلی میگردد و فشار زیادی را به کمر و کف پای شما وارد میکند که ممکن است بعد از مدتی آسیب های جبران ناپذیری را ایجاد کند، پس حتما در نظر داشته باشید که از کفش های پاشنه بلند فقط در مجالس استفاده کنید.

کفش

۱۰- کفی کفش

معمولا کفش های با کیفیت حداقل  ۱ سانتی متر کفی دارند پس برای حفاظت از سلامت پاهای خود به کفش هایی که دارای کفی مناسی نمیاشند اصلا توجهی نکنید.

کفش

۱۱- زمان خرید کفش

معمولا زمانی را برای خرید انتخاب کنید که پاهای شما در طول روز فعالیت زیادی را انجام داده باشند و بسیار خسته شده باشند زیرا پس از مدتی فعالیت پاهای شما متورم میشوند بنابرین پس از خرید و استافده مداوم کفش نیز دچار مشکل نمیشوید.

کفش

اکنون شما با رعایت موارد ساده بالا به راحتی میتوانید کفش مناسب خود را از فروشگاه های معتبری مثل دیجی کالا با استفاده از تخفیف هایی که از سایت تخفیف مخفیف دریافت کرده اید خریداری نمایید

(:

کفش

 

 

 

 

پاسخ