۷ نکته اساسی را هنگام خرید شال و روسری رعایت کنید

۷ نکته اساسی را حتما برای خرید شال و روسری رعایت کنید.

شال و ورسری

امروزه با افزایش حداکثری تولید انواع شال ها و روسری ها، شال و روسری به یکی از اعضای مهم و جدا ناشدنی برای پوشش خانم ها شده اند که جایگاه ویژه و خاصی را بین بقیه اعضای کمد لباس خانم ها پیدا کرده اند.

اما یکی از مهم ترین کارایی شال و روسری جلوه بخشیدن و زیبایی دادن به صورت خانم هاست، انتخاب شال و روسری در مرحله اول بسیار سلیقه ای میباشد اما شما برای اثر بخشی بیشتر به تیپ و ظاهرتان میتوانید بر اساس چند نکته مناسب ترین آن ها را برای ظاهر مورد پسند خود انتخاب کنید.

شال

۱- شال و روسری خود را مناسب با فرم صورتتان بخرید

با دانستن شکل و فرم کلی صورتتان میتوانید غلاوه بر انتخاب یک مدل موی مناسب، مدل شال و روسری مناسبی را نیز استفاده کنید.

ابتدا با توجه به تصویر زیر شناخت مطلوبی نسبت به نوع صورت خود پیدا کنید :

 

شال و و روسری

الف- کشیده و مستطیلی

در چهره هایی که طول صورت از عرض آن بیشتر است و، پیشانی و فک آنها تقریبا برابر و مقداری تیز هستند، بعتر است طوری شال و روسری خود را به سر کنند که طول صورت را کمتر نشان دهد و لبه هایی که تیز به نظر میرسند حالت گرد پیدا کنند، برای این کار شال ها بهترین گزینه هستند و بهتر است که از شال و روسری های که حالت چهار گوش دارند استفاده نکنید.

شما میتوانید برای کوتاه تر نشان دادن طول صورت خود از انواع هدبند ها و اکسسوری ها و دستمال سرها استفاده کنید ( رنگ های تیره مناسب تر هستند) .

هرگز شال و روسری تان را با مدل هایی که از پشت سر بسته میشوند به سر نکنید.

شال

ب- بیضی شکل

در صورتی که چهره شما حالت بیضی شکل دارد میتوانید به راحتی انواع مدل های شال ها را به سر کنید.

شال و روسری

پ- مربعی و گلابی

در این حالت چون چهره شما حالت چهارگوش و مربعی دارد باید سعی کنید حالتی گرد به صورت خود دهید برای این کار بهتر است از شال های گوشه مربعی استفاده کنید.

از بستن شال و روسری خود به نحوی که از پشت بسته شود پرهیز کنید.

شال هایی که جنسی نرم و لَخت دارند مناسب شما هستند.

شال

ت- صورت های گرد

در اینگونه صورت ها عرض پیشانی زیاد و طول آن کم است، برای جلوه بهتر دادن به صورت خود باید عرض پیشانس را کمتر و  در عوض طول آن را بیشتر نشان دهید، برای این کار از هدبندها و دستمال سر ها به نحوی که یک چهارم پیشانی شما را ( نه بیشتر) در بر بگیرد.

همچنین میتوانید برای جلوه بیشتر از دستمال سر ها و هدبند هایی با رنگ روشن و روسری و شال خود را از بین رنگ های تیره انتخاب و همچنین به صورت مستطیلی شکل به سر کنید و سعی کنید به هیج وجه کناره های شال و روسری تان را تا نزنید، همچنین برای جلوه بهتر میتوانید از روسری هایی که جنس پارچه آن ها محکم تر است استفاده کنید.

شال

ث- ذوزنقه ای شکل ( قلبی، الماسی و حالتی که عرض پیشانی از چانه بیشتر است)

در این حالت نیز باید سعی کنید که عرض پیشانی تان را کمتر نشان دهید و برای این کار میتوانید از دستمال سر ها و کلاه هایی با رنگ تیره استفاده کنید ( بهتر است از هدبند ها استفاده نکنید چرا که باعث میشود پیشانی شما را کوچکتر جلوه میدهد ولی در صورت نیاز به استفاده از هدبند ها بهتر است رنگ های روشن را انتخاب نمایید و سعی کنید شال و روسری شما تیره باشد و لبه های هدبندتان را سعی کنید از داخل تا بزنید) همچنین بهتر است شال و روسری خود را طوری به سر کنید که لبه های پیشانی شما را بپوشاند.

شال و روسری

۲- انتخاب انواع طرح و رنگ شال و روسری برای تیپ های  متفاوت

معمولا رنگ های طلایی و مشکی رنگی هایی هستند که همه مردم میپسندند پس در اولین مرحله میتوانید با استفاده ازین دو رنگ ظاهری عامه پسند به نوع پوشش خود بدهید.

طرح های اصیل و سنتی مثل بته جقه ها را امتحان کنید، این نوع طرح ها را میتوانید با مانتو هایی سفید و مشکی بپوشید.

اگر تمایل به رنگ های روشن دارید از طیف رنگی آبی روشن همراه با مانتویی روشن میتوانید استفاده کنید

برای مجالس رسمی و سنگین میتوانید از شال و روسری هایی با رنگ پوست پیازی استفاده کنید، این رنگ همراه با مانتویی مشکی جلوه ای بسیار زیبا به ظاهر شما میدهد.

شال

۳- روسری و شال متناسب با فصول سال به سر کنید

الف- فصول سرد

برای فصول سرد سال از شال های پشمی میتوانید هم برای گرما هم برای ایجاد ظاهری جذاب اسفاده کنید.

شال پشمی

همچنین روسری های ترکمنی از جنس پشم و بسیار بزرگ هستند برای فصول سرد سال میتوانند بسیار کاربردی و جذاب باشند، این نوع  روسری ها دارای رنگ هایی بسیار زیبا و جذاب هستند که میتوانند جلوه بسیار شادی در ظاهر شما ایجاد کنند.

شال و ورسری

ب- فصول گرم

در فصول گرم سال میتوانید از روسری های نخی و خنک استفاده کنید.

شال و روسری

پ- بهار و پاییز

در این فصل ها که هوا نه زیاد گرم و نه زیاد سرد است از روسری های ساتن که دارای ظاهری زیبا هستند میتوانید استفاده کنید.

شال و روسری

۴- بر اساس نوع محلی که در آن حضور پیدا میکنید شال و روسری خود را بخرید

الف-شال و روسری مناسب مهمانی و مجالس رسمی

در مهمانی ها و مجالس رسمی میتوانید از شال و روسری هایی استفاده کنید که داراری حاشیه هستند، همچنین جنس ساتن نیز بسیار شیک و جذاب است و در مهمانی های خود میتوانید از آن ها استفاده کنید، در صورتی که از روسری ساتن با رنگ روشن استفاده میکنید، از مانتویی با رنگ تیره برای همخوانی بیشتر رنگ ها استفاده کنید.

شال و ورسری

ب- شال و روسری اسپرت

برای این نوع تیپ دست شما کمی بازتر است برای مثال میتوانید از رنگ آبی نفتی همراه با مانتویی رنگ روشن مثل کرم یا سفید رنگ همراه با شلوار جین استفاده کنید، در صورتی که از اکسسوری ها استفاده میکنید میتوانید آن ها را با رنگ حاشیه ای روسری تان ست کنید.

شال و ورسری

۵- طرح شال و روسری ها بر اساس سن

معمولا طرح حهای بته جقه ای،گل ها، طرح های بزرگ مناسب افراد مسن است و بانوان جوان میتوانند از طرح هایی مثل نقاشی ها، چهارخانه و … استفاده کنند.

شال و روسری

۶- جنس شال و روسری

الف- نخی

این نوع شال و روسری ها خنک هستند و معمولا از سر شما سُر نمیخورند، همچنین میتوانید آن ها را به راحتی شست و شو دهید.

شال و ورسری

ب- حریر

این جنس از روسری ها معمولا نرم، سبک، خنک، لطیف و نازک هستند و مناسب مهمانی ها و مجالس رسمی شما میباشند.

این روسری ها معمولا نسبت به روسری های دیگر کمی گران تر هستند.

شال و ورسری

ج- ساتن

این نوع روسری ها پارچه هایی براق و جذاب هستند که جلوه ای شکیل را برای شما ایجاد میکنند.

شال و ورسری

د- ابریشمی

این نوع روسری ها را شما میتوانید در همه فصول سال به سر کنید، همچنین این نوع روسری ها معمولا دیر چروک میشوند و روسری های ابریشمی معمولا برای مهمانی ها و مجالس رسمی کاربرد دارند.

روسری های ابریشمی نیز به نسبت گران هستند.

شال و روسری

۷- قواره و بزرگی شال و روسری

معمولا هر چه روسری ها بزرگتر باشند استفاده از آن ها راحت تر است البته به این نکته توجه کنید که روسری های بزرگ در فصول گرم سال ممکن است اذیت کننده باشند.

 

اکنون شما با توجه به سلیقه تان میتوانید انواع شال و روسری با کیفیت را به راحتی از فروشگاه های آنلاینی مثل دیجی کالا با استفاده از تخفیف های ارائه شده در سایت تخفیف مخفیف خریداری نمایید.

(:

شال

 

پاسخ