شناخت کامل ۴ مدل پاوربانک مورد نیاز

شناخت کامل پاوربانک مورد نیاز

پاوربانک

امروزه پاوربانک ها برای مردم  به یک نیاز اساسی شده و یکی از کالاهای پرطرفدار و حتی ضروری تبدیل شده است.

اصولا پاور بانک ها به عنوان یک باتری همراه با قابلیت شارژ مجدد که میتوان برای شارژ مجدد دستگاه های هوشمند از آن استفاده کرد.

اما پاور بانک ها معمولا در مشخصات فنی مختلفی در بازار ارائه میشوند که بر اساس نیاز های هر فرد میتوان آن ها را انتخاب و خریدار کرد.

پاوربانک

انواع پاوربانک

۱- پاوربانک مناسب گوشی و تبلت

این گونه پاوربانک ها مناسب با باتری گوشی و تبلت شما طراحی و ساخته شده اند و ولتاژ و شدت جریان مناسب گوشی شما را تامین میکند.

پاوربانک

۲- پاوربانک های مناسب لپ تاپ

این دسته از پاوربانک ها ولتاژ و شدت جریان مورد نیاز برای شارژ مجدد لپ تاپ شما را ارائه میکنند که معمولا دارای ولتاژ ۵ ولت هستند در صورتی که ممکن است شما برای شارژ لپ تاپ خود به ولتاژ ۱۶ تا ۲۰ ولت نیاز داشته باشید، پس برای انتخاب این پاوربانک ها بهتر است به مشخصات فنی لپ تاپ خود دقت نمایید.

پاوربانک

۳- پاوربانک های خورشیدی

این دسته از پاوربانک ها که به پاوربانک های سولار نیز معروف هستند با استفاده از انرژی خورشیدی شارژ مجدد میشوند.

اینگونه پاوربانک ها بسیار مناسب افرادی است که دائما در حال سفر هستند و به همین علت به برق شهری نیز دسترسی مناسب ندارند.

این نوع از پاوربانک ها به علت استفاده از انرژی خورشیدی بسیار برای افرادی که حافظ منابع طبیعی هستند نیز محبوب است.

پاوربانک

۴- پاوربانک های هوشمند

پاور بانک های هوشمند بر اساس نیاز دستگاهی که میخواهید شارژ شود ولتاژ و شدت جریان را تنظیم میکند و ولتاژ و شدت جریانی تناسب با دستگاه شما را در اختیارتان قرار میدهد.

این دسته از پاوربانک ها بسیار مناسب دستگاه های حساس هستند و نسبت به نمونه های ارزان تر خیلی به سلامت دستگاه شما کمک میکند.

پاوربانک

ظرفیت های پاوربانک ها

مهمترین مشخصه پاوربانک ها ظرفیت آن هاست که با میلی آمپر ساعت (mAh ) اندازه گیری و بیان میشوند و نشان دهنده این است که پاوربانک شما چقدر توانایی ذخیره انرژی را دارد و چند بار میتواند دستگاه شما را شارژ نماید.

برای تعیین ظرفیت پاوربانک مناسب خود شما باید به سه مشخصه نوجه نمایید:

۱- میخواهید چند دستگاه را با پاوربانک خود شارژ کنید؟

۲- باتری دستگاه های متصل به پاوربانک شما چه ظرفیتی را دارد؟

۳- با استفاده ازین پاوربانک قصد دارید چند مرتبه دستگاه هایتان را شارژ نمایید.

براساس این سه مشخصه میتوانید مناسب ترین پاوربانک را بر اساس نیاز خود انتخاب و خریداری کنید.

همچنین بهتر است نوع (ساعت هوشمند، گوشی، هدفون و…) و تعداد دستگاه هایی را که میخواهید به پاوربانک خود متصل کنید را نیز مشخص نمایید.

پاوربانک

اما ظرفیت مناسب پاوربانک را چگونه انتخاب نمایید؟

با مشخص کردن پارامتر های گفته شده شما میتوانید بهترین نوع پاوربانک را برای خود انتخاب نمایید همچنین در نظر داشته باشید ظرفیتی که در هنگام خرید به شما گفته میشود، ظرفیت واقعی پاوربانک شما نیست و مقداری باهم تفاوت دارند و معمولا ظرفیت واقعی یک پاوربانک دو سوم ظرفیت گفته شده روی کاغذ آن است و این موضوع هم به دلیل اختلاف شدت جریان عبوری در محاسبه مقدار ظرفیت با مقدار حقیقی و واقعی است و همچنین هدر رفت انرژی بر اثر مقاومت شکل گرفته در سیم های اتصال نیز میتواند مزید بر علت باشد.

اکنون شما برای میزان واقعی ظرفیت پاوربانک ها باید ظرفیت گفته شده توسط شرکت سازنده (ظرفیت اسمی) را در میزان راندمان آن ضرب کنید ( راندمان ها معمولا ممکن است از ۶۰ درصد شروع شود تا ۹۰ درصد) اگر راندمان توسط شرکت سازنده ارائه نشده بود شما میتوانید به طور پیش فرض حدود ۸۰ درصد در نظر بگیرید.

پاوربانک

محاسبه تعداد دفعاتی که  یک پاور بانک میتواند دستگاه شما را شارژ کند

برای محاسبه تعداد دفعات شارژ باید به ظریب راندمان دستگاه (گوشی، لپ تاپ و…) خود توجه نمایید و همچنین اگر از این ضریب نیز اطلاعی ندارید بازهم میتوانید چیزی در بین ۸۰ تا ۹۰ درصد در نظر بگیرید.

پاوربانک

شدت جریان ارائه دهنده توسط پاوربانک

در هنگام خرید پاوربانک شدت جریان متناسب با دستگاه خود را در نظر بگیرید معمولا خیلی از پاوربانک ها دارای پورت های خروجی متعددی هستند که ممکن است هر کدام از پورت ها شدت جریان متفاوتی را به شما ارائه دهند.

همچنین سرعت شارژ شدن دستگاه شما نیز به شدت جریان عبوری بستگی دارد، پس هر چه شدت جریان بیشتری پاوربانک شما در اختیارتان قرار دهد، سرعت شارژ شدن بیشتری را نیز تجربه میکنید، اما این نکته را به ذهن داشته باشید که حتما شدت جریان متناسب با دستگاه خود را کتصل کنید زیرا شدت جریان بیشتر ممکن است به باتری دستگاه شما صدمه وارد کند.

همچنین در میزان سرعت شارژ کردن تکنولوژی به کار رفته در پاوربان نیز مهم میباشد، که از تکنولوژی های شارژ سریع پیروی میکند یا خیر.

پاوربانک

شارژ کردن پاوربانک

برخی از پاوربانک های موجود در بازار بسیار کند و دیر شارژ میشوند، پس در هنگام خرید به این نکته توجه کنید که پاوربانک شما چه مدت طول میکشد تا دو مرتبه شارژ شود.

پاوربانک

اکنون شما با استفاده از اطلاعات بدست آمده و توجه به نیاز خود میتوانید بهترین پاوربانک مناسب خود را از فروشگاه های معتبری مثل دیجی کالا انتخاب و خریداری نمایید، همچنین برای بهره مندی بیشتر از تخفیف ها میتوانید از تخفیف های موجود در سایت تخفیف مخفیف استفاده نمایید.

Powerbank Buying Guide

پاسخ