۴ نکته که برای خرید مانتو لازم است به آن دقت کنید

۴ نکته که برای خرید مانتو باید به آن دقت کنید

مدل مانتو

یکی از مهم ترین لباس های خانم ها مانتو میباشد.

مانتو ها را بر اساس پرامتر های مختلف بدنی مانند رنگ پوست، قد، حجم بدن، فرم و حجم سینه، شکم و… و بر اساس محلی که قصد حضور با آن مانتو را دارند مثل محل کار، دانشگاه، مهمانی ها و دورهمی و … انتخاب میکنند.

انواع مانتو های موجود در بازار را میتوان به طور کلی در دسته بندی های : ساده، اسپرت، مجلسی، اداری، دانشجویی و فصلی (بهاره، تابستانه، پاییزه، زمستانه) تقسیم بندی کرد.

مدل مانتو

انواع پارچه های مانتو

مانتو ها از جنس و پارچه های مختلفی تولید میشوند که هر کدام میتوانند ویژگی های مخصوص و مورد کاربرد شما را ارائه دهند:

۱- کتان : مقاوم، ضخیم و درخشنده هستند که مناسب استفاده در فصل های پاییز و زمستان هستند.

۲- ویسکوز : این نوع پارچه معمولا پارچه هایی لطیف هستند و مناسب برای فصول گرم سال می باشند.

۳- پنبه : این نوع الیاف بسیار خنک و مناسب فصل تابستان هستند ولی این نوع پارچه ها زود چروک میشوند.

۴- نایلون : این نوع پارچه ها الیافی مصنوعی هستند و زود نخ کش میشوند ولی در برابر سایش مقاوم هستند.

۵- پلی استر : این نوع الیاف، الیافی سبک است که معمولا چروک نمیشود و به راحتی اتو میشود.

۶- فاستونی : این نوع الیاف ترکیبی از چند الیاف دیگر است و معمولا برای دوخت مانتو های اداری کاربرد دارد.

۷- ریون : این نوع الیاف مصنوعی بیشتر مورد علاقه دختر هاست و ضخامت کم و کشسانی بالایی دارد.

۸- پرشیا : این نوع الیاف بسیار مقرون به صرفه میباشد و الیافی بسیار نرم، سبک است که تغییر رنگ نمیدهد و پرز نمیگیرد.

۹- جین : این نوع الیاف بیشتر مناسب فصل بهار و پاییز میباشد.

۱۰- نخ : این نوع الیاف مناسب فصل تابستان است و الیافی نرم، سبک، خنک و با رنگ بندی های مختلف است.

۱۱- چرم : این نوع پارچه ها در دو نوع طبیعی و مصنوعی مناسب فصل های زمستان و پاییز میباشد که میتواند استایلی شیک را برای شما را به ارمغان بیاورد.

۱۲- تریکو : جنس این نوع پارچه ها بسیار شبیه به پنبه ای است و بسیار خنک است ولی معمولا پس از شست و شو دچار آبرفت میشوند.

۱۳- شانتون : این نوع پارچه ها با تنوع بسیار محصولی بسیار مناسب برای فصل تابستان میباشد.

۱۴- پرادا : ازین نوع پارچه بیشتر برای تهیه البسه اداری استفاده میشود.

۱۵- ساتن : این نوع پارچه ها مناسب برای مهمانی و مکان هایی که میخواهید بسیار جلب توجه کنید است، پارچه های ساتن به خاطر براق و لیز بودن، تنوع و رنگبندی بسیار بالا بین مردم بسیار پر طرفدار است.

مدل مانتو

مهم ترین نکات برای خرید مانتو

اما مهم ترین نکاتی که باید به آن ها برای خرید مانتو خود توجه کنید میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

۱- رنگ پوست

برای خرید مانتوی خود حتما به رنگ پوست خود دقت کنید و با توجه به رنگ پوست خود طیف رنگی مانتو مورد نظر خودتان را در نظر بگیرید تا جلوه بسیار بهتری به ظاهر خود بدهید.

الف- مانتو مناسب پوست تیره

در صورتی که پوستی تیره دارید سعی کنید بیشتر از طیف های رنگی روشن مثل صورتی، سفید، طوسی، آبی روشن و ملایم و خاکی استفاده کنید.

مدل مانتو

ب- مانتو مناسب پوست روشن

و در صورتی که پوستی روشن دارید سعی کنید از مانتو هایی با طیف رنگی آبی ملایم و سیر، قهوه ای و نخودی رنگ استفاده کنید.

مدل مانتو

ج- مانتو مناسب پوست نه زیاد تیره نه زیاد روشن

همچنین اگر پوستی نه زیاد روشن و نه زیاد تیره دارید بهتر است مانتوی خود را بر اساس رنگ چشم خودتان انتخاب کنید و از مانتو هایی با طیف رنگی آبی، سرمه ای، مشکی، صورتی، گندمی و نخودی استفاده کنید.

همچنین در نظر داشته باشید هرگز مانتو خود را همرنگ با پوستتان نخرید.

مدل مانتو

۲- نوع اندام

یکی از مهم ترین پارامتر ها برای خرید مانتو نوع اندام است.

حتما برای خرید مانتو به نکاتی توجه کنید که باعث میشود اندامی خوش فرم تر و ظاهری مناسب تر و پسندیده تر برای شما ایجاد میکنند.

الف- مانتو مناسب افراد چاق و درشت اندام

در صورتی که اندامی چاق و درشت دارید بهتر است از مانتو های تنگ استفاده نکنید زیرا مانتو های تنگ شما را چاق تر نشان میدهد و در استفاده از آن ها شما را اذیت میکنند پس بهتر است از مانتو هایی که کمی آزاد تر هستند استفاده کنید.

همچنین میتوانید از مانتو هایی استفاده کنید که دارای خط های راه راه عمودی هستند این مدل مانتو ها شما را لاغر تر نشان میدهند همچنین از پوشیدن مانتو های با خط های افقی و یا مانتو های کشی و مانتو هایی که دارای جیب روی مانتو هستند خودداری نمایید.

شما میتوانید از مانتو هایی که دارای شکافی در جوانب خود هستند برای راحتی بیشتر در راه رفتن استفاده کنید.

مانتو های کوتاه باعث میشوند که شما را چاق تر نشان دهند پس شما میتوانید از مانتو های A شکل برای ظاهری بهتر استفاده نمایید.

مدل مانتو

ب- مانتو مناسب افراد با شکم بزرگ

شما بهتر است از مانتو هایی که حالت راسته دارند در جهت یک دست نشان دادن اندام خود استفاده کنید.

توجه داشته باشید که از مانتو هایی که دارای پلیسه یا جیب روی بخش شکمتان هستنداستفاده نکنید زیرا باعث میشود شکم شما بزرگ تر دیده شود

همچنین در نظر داشته باشید از مانتو هایی که کمر دار هستند استفاده نکنید زیرا باعث میشود مانتو در قسمت کمر شما جمع شود و ظاهر بدی را ایجاد میکند، از مانتو هایی که دارای کمربند هستند نیز استفاده نکنید زیرا باعث تفکیک بخش سینه و شکم شما میشود و شکم شما را بزرگتر نشان میدهد.

شما بهتر است از مانتو های چپ و راستی ( warp ) که یک طرف مانتو روی طرف دیگر قرار میگیرد استفاده کنید زیرا اینگونه مانتو ها باعث پوشش بیشتر شکم شما میشود.

مدل مانتو

پ- مانتو مناسب افراد با سینه بزرگ

شما میتوانید از مانتو هایی که دارای پلیسه و جیب و چین دار هستند در جهت انحراف توجه دیگران از بزرگی سینه استفاده کنید اما دقت کنید که مانتو شما نباید روی سینه جیب داشته باشد زیرا این باعث بزرگتر دیده شدن سینه ها میشود همچنین سعی کنید از روسری طرح دار و کفش هایی خاص در جهت دور کردن توجه دیگران از سینه های خود استفاده کنید.

مانتو هایی را که دو طرف دکمه دارند را نیز استفاده نکنید.

بهتر است از مانتو هایی استفاده کنید که بالا تنه آن ها کمی گشاد تر است این کار باعث راسته نشان دادن اندام شما میشوند از پوشیدن مانتو هایی که در اطراف سینه تنگ میشوند خودداری کنید این کار باعث جلب توجه میشود.

مدل مانتو

ت- مانتو مناسب افراد با سینه کوچک

شما برای ایجاد توازن بین نیم تنه پایینی و نیم تنه بالایی خود بهتر است از مانتو هایی استفاده کنید که نیم تنه بالای شما را بهت نشان دهد برای این کا میتوانید از شلوار های ساده و بدون طرح که تک رنگ هستند استفاده کنید همچنین از مانتو هایی استفاده کنید که روی بخش سینه دارای تزئینات هستند و یا زیر سینه جمع میشوند همچنین از مانتو هایی که پارچه های بافت دار و براق هستند و یا مانتو هایی که روی سینه دارای دکمه یا طرح هستند استفاده کنید اینکار باعث بزرگتر نشان دادن سینه ها میشود.

مانتو

ث- مانتو مناسب افراد با شانه های پهن

شما برای ایجاد تعادل بهتر است مانتو هایی انتخاب کنید که باعث میشود عرض شانه های شما کوچکتر نشان داده شود برای این کار بهتر است از مانتو هایی که دارای کمربند هستند استفاده کنید تا کمی دامن مانتو را بزرگتر نشان دهید همچنین از مانتو هایی که آستین هایی ساده و یا حتی بدون آستین (سارافونی ) و همچنین مانتو هایی که پارچه آن ها لخت و کشی هستند استفاده کنید.

هرگز از مانتو هایی که روی سر شانه آنها برشی مربعی خورده و دارای مواردی مثل اِپُل هستند به هیچ وجه استفاده نکنید.

مدل مانتو

ج- مانتو مناسب افراد با اندام صاف و بدون برجستگی

شما بهتر است مانتو هایی انتخاب کنید که به اندام شما حجم ببخشد برای این کار بهتر است از مانتو هایی استفاده کنید که دارای طرح و نقش های بزرگی هستند همچنین مانتو هایی که دارای پیل های بزرگ نیز میباشند میتوانند اندام شما را حجم ببخشند.

مدل مانتو

۳- قد

برای انتخاب مانتو خود حتما به قد خود توجه داشته یاشید و مانتو را بر اساس قد خودتان انتخاب نمایید.

الف- مدل مانتو افراد کوتاه قد

افراد با قدی کوتاه بهتر است مانتو هایی را انتخاب کنند که باعث میشودقد آن ها بلند تر دیده میشود برای این کار بهتر است از مانتو هایی که دارای خط های عمودی ریز هستند استفاده کنند.

همچنین از مانتو های بلند و دارای دامن های بزرگ استفاده نکنید که این نوع مانتو ها باعث میشوند شما کوتاه قد تر به نظر برسید پس از مانتو هایی استفاده کنید که کوتاه هستند به این منظور میتوانید مانتو هایی که تا سر زانوی شما هستند و مانتو های تنگ استفاده کنید.

مدل مانتو

ب- مدل مانتو افراد بلند قد

افرادی قد بلند بهتر است از مانتو هایی استفاده کنند که بیشتر کمر دار و تنگ است همچنین از مانتو هایی استفاده کنید که پستی ها بلندی ها و برجستگی و فرورفتگی های بدن را بهتر به نمایش بگذارد.

افراد قد بلند بهتر است هرگز از شلوار و مانتوی یک رنگ نباید استفاده کنند چون این کار باعث میشود که قد شما بسیار کشیده به نظر برسد پس بهتر است از رنگ های مختلف استفاده کنید همچنین در نظر داشته باشید که اگر علاقه مند به خرید مانتو های کوتاه نیز هستید، مانتو های کوتاه نیز باعث میشوند پاهایتان کشیده تر به نظر برسد و قد شما بلند تر نمایش داده شود همچنین برای حجم دادن به اندام خود میتوانید از مانتو هایی که کمی گشاد و کمر دار هستند استفاده کنید.

مدل مانتو

۴- سن

الف- مانتو مناسب افراد جوان و نوجوان

جوانان و نوجوانان معمولا به مانتو هایی مثل مدل های اسپرت بلند، اسپرت کوتاه، جلوباز، دارای طرح ( طرح های جدید فانتزی و طرح های سنتی )، بدون یقه و مانتو هایی که پارچه ای آزاد دارند علاقه دارند.

مدل مانتو

ب- مانتو مناسب افراد میانسال

افراد میانسال معمولا علاقه به مدل های فانتزی  ندارند و بیشتر به سمت مدل های ساده و سنگین گرایش دارند.

این افراد میتوانند بر اساس سلیقه خود مانتو هایی روشن و تیره بر اساس نوع کاربرد آن انتخاب نمایند.

مدل مانتو

اکنون شما میتوانید با توجه به شناختی که نسبت به اندام خود پیدا کردید به راحتی از طریق فروشگاه های اینترنتی مثل دیجی کالا که ارائه دهنده انواع مانتو های با کیفیت در طرح ها و مدل های مختلف است و با استفاده از تخفیف های سایت تخفیف مخفیف مانتو ی مورد نظر خود را بخرید.

(:

مدل مانتو

 

 

 

 

پاسخ