۱۳ مدل چاقوی مورد نیاز برای سفر و کوهنوردییکی از مهم ترین وسایل برای کوهنوردی و سفر های برون شهری داشتن یک چاقوی مناسب و کارآمد است اما برای اینکه بتوانیم یک چاقوی خوب و مناسب را بخریم لازم است تا نکاتی را  در هنگام خرید رعایت کنیم.

۱-مدل چاقو

در ابتدا بهتر است تا انواع مدل های چاقو های مناسب را بشناسیم :

الف- تاشو و جیبی

این مدل چاقو ها علاوه بر اشغال فضای کمتر و کوچک تر باعث می شوند که با محافظت از تیغه ی خود سلامت بیشتری را برای تیغه به ارمغان بیاورند. در هنگام خرید مدل های ضامن دار دقت کنید که از کیفیت لازم برخوردار باشد زیرا که اگر ضامن به خوبی عمل نکند ممکن است که چاقوی شما در جای نادرستی خود به خود باز شود و باعث آسیب رساندن به شما یا دیگران شوند.

 

 

چاقو سفری کد FSH 01

چاقو سفری کد FSH 01

 

 

 

 

چاقو سفری فندک دار مدل Lucky Wings

 

 

چاقو تاشو آرت مدل key

چاقو تاشو آرت مدل key

 

 

چاقو سفری چونگ مینگ مدل CM76

 https://affstat.adro.co/click/c5f062cd-1581-4b52-acfc-52da9c78c3f4

 

 

چاقو سفری کلمبیا مدل CL11

 

 

ب- تیفه ثابت

این مدل بیشتر مورد پسند حرفه ای ها می باشد زیرا که مقاومت و استحکام بیشتری دارند همچنین تمیز کردن آن ها آسان تر است و کار کردن با آن ها بسیار راحت تر می باشد، این مدل کمی سنگین تر و فضای بیشتری را اشغال می کنند شما برای ایجاد ایمنی بیشتر می توانید آن ها را در غلاف های مخصوص خود قرار دهید.

 

 

 

چاقو سفری کد ۶۸۹

چاقو سفری کد 689

 

 

 

 

 

چاقو سفری کلد استیل مدل KOBUN

 https://affstat.adro.co/click/cf705843-17b2-47d5-b75c-50ef4e7b349a

 

 

چاقو سفری مدل ۱۲۸A

چاقو سفری مدل 128A غیر اصل

 

 

 

 

 

 

 

 

 

۲-ویژگی ها و امکانات

چاقو ها ممکن است ویژگی های مختلفی داشته باشند که هر کدام بر اساس نوع نیاز شما می توانند کارآیی های مختلفی را داشته باشند در ادامه به چند ویژگی متداول و مورد نیاز اکثر افراد می پردازیم.

الف- قفل

این ویژگی برای مدل های جیبی مورد نیاز است و طرز کارایی آن به این صورت است که هنگامی که چاقو بسته شد آن را بسته نگه دارد و هنگامی که چاقو باز شد آن را باز نگه دارد.

ب- باز و بسته شدن

این ویژگی چه در مدل های ثابت چه در مدل های باز و بسته شو کارآمد است به این صورت که با یک دست بتوانید چاقو را آماده برای کار کنید، اگر باز و بسته شو است بتوانید آن را باز کنید و اگر ثابت است و دارای روکش می باشد بتوانید با یک دست آن را از داخل روکش خارج کنید.۳- انواع تیغه ها

چاقو ها ممکن است که دارای تیغه های مختلفی باشند

الف- قطره ای

این مدل شکلی شبیه به یک قطره دارند و یکی از پرطرفدار ترین تیغه ها می باشد و شامل همه ی چاقو های سنگین و سبک نیز می شود این تیغه ها برای کار های روزمره بسیار مناسب هستند ولی برای برش های عمودی و مستقیم زیاد مناسب نیستند.

ب-خنجری

این مدل شکلی بسیار مشابه به مدل قطره ای دارد اما مسطح شده تر، این مدل برای برش های عمودی و مستقیم بسیار مناسب است.

ج- تانتو

این تیغه ها قدرت نفوذ بالایی دارد هم چنین شکلی خاص دارند که باعث می شود استحکام بیشتری داشته باشند.

د-سوزنی

این مدل بیشتر برای ورود مستقیم به هدف می باشد و اکثرا بر روی سر نیزه ها استفاده می شود.

ه- گوسفندی یا سانتوکو

این مدل ها به نحوی طراحی شده اند که به ضربه زدن به هدف کار می کنند و شکلی شبیه به ساطور دارند.

اکنون با توجه به اطلاعات گفته شده و بر اساس نوع نیاز خود می توانید بهترین چاقوی سفری مورد نیاز خود را از فروشگاه های معتبری مثل دیجی کالا تهیه و خریداری کنید ، همچنین شما برای داشتن خریدی بعتر و مقرون به صرفه تر می توانید از کد تخفیف های موجود در وب سایت تخفیف مخفیف استفاده کنید.

🙂