نکاتی که قبل از خرید کوله پشتی باید رعایت کرد !!!

در هنگام خرید کوله پشتی به چه نکاتی باید دقت کرد ؟؟؟

کوله پشتی ها یکی از پر کاربرد ترین وسایل برای استفاده در مدرسه و دانشگاه و حتی سفر هستند که با یک انتخاب خوب و بر اساس نیاز و سلیقه تان می توانید با رعایت کردن نکاتی که در ادامه به آن ها می پردازیم یک کوله پشتی که متناسب با ارگونومی بدن شماست را انتخاب کنید :

کوله پشتی

۱- ویژگی

الف – اندازه کوله پشتی و جیب های آن

ابتدا بر اساس نیاز خود انتخاب کنید که چه نوع وسایلی و با چه حجمی و وزنی را می خواهید با کوله خود جا به جا کنید، بر اساس نوع وسایل خود تعیین کنید که چه نوع جیب هایی برای کوله شما نیاز است،‌جیب هایی مثل جیب مخصوص موبایل،‌ مخصوص نگهداری ظرف غذا و….

در صورتی که قصد خرید کوله ای را دارید که بتوانید در آن لپ تاپ یا تبلت خود را قرار دهید ابتدا به اندازه لپ تاپ و تبلت خود دقت کنید تا بتوانید متناسب با اندازه لپ تاپ و تبلتتان کوله مورد نظر را بخرید.

کوله پشتی

ب- جنس

کوله های پلاستیکی وزن کمتری و عمری طولانی تر نسبت به کوله های چرمی دارند ولی کوله های چرمی عمر مفید بیشتری دارند

کوله پشتی

ج- زیپ

نوع و جنس زبپ ها در انتخاب و خرید کوله مهم است، سعی کنید که در انتخاب زیپ های دو تایی را در نظر داشته باشید و زیپ های بزرگ معمولا طول عمر بیشتری دارند.

کوله پشتی

د- شکل ظاهری و زیبایی

انتخاب طرح، شکل، مدل و رنگ کوله امری بسیار سلیقه ای می باشد که بیشتر بر اساس سلیقه فرد انجام می شود، امروزه طرح ها و مدل های چاپی بسیار پر طرفدار هستند و بهتر است برای خرید کوله بیشتر رنگ های مشکی، طوسی، سرمه ای و به صورت کلی بیشتر ازین طیف رنگی انتخاب کنید، همچنین اگر به صورت روزانه از کوله استفاده میکنید سعی کنید که رنگی را انتخاب کنید که با اکثر لباس ها بتواند ست شود.

کوله پشتی

۲- کوله پشتی استاندارد و طبی

با استفاده ممتد و روزانه از کوله پشتی و بر اساس حجم و وزن وسایلی که در آن قرار می دهید در استفاده های طولانی مدت ممکن است به کمر، گردن و زانو های شما آسیب بزند و باعث بروز بیماری هایی در ستون فقرات شما بشود، برای رفع این مشکل بهترین راه استفاده از کوله پشتی های طبی و استاندارد است که بر اساس ارگونومی بدن انسان ساخته شده اند.

کوله پشتی

الف- پد

یکی از مهم ترین مواردی که باید به آن دقت کنید بند و پد های کوله می باشد، اگر از کوله پشتی هایی استفاده کنید که دارای پد پشتی می باشند بسیار بر سلامت شما تاثیر گذار خواهد بود، در های روی بند نیز هر چه بیشتر باشد باعث می شود که وزن کوله پشتی روی شانه های شما کامل تر تقسیم شده و احساس سبکی بیشتری روی شانه های خود دارید.

ب- بند قابل تنظیم

شما باید بتوانید کوله خود را بر اساس جثه خود تنظیم کنید بر این اساس داشتن امکان تنظیم بند ها در هنگام خرید کوله پشتی را حتماً در نظر داشته باشید با استفاده ازین ویژگی کوله پشتی کامل محکم روی شانه و پشت شما می نشیند و امکان جا به جایی ندارد، این امر باعث می شود که ستون فقرات شما آسیب نبینند.

کوله پشتی

ج- تعداد بند

همیشه سعی کنید که استفاده از کوله پشتی های دو بنده را در ذهن خود داشته باشید زیرا که باعث می شود وزن کوله و اشیاء درون آن بین دو شانه شما تقسیم شود و هرگز کوله پشتی ها را روی یک شانه خود از یک بند آن آویزان نکنید زیرا که به شدت بر روی ستون فقرات شما تاثیر می گذارد و آسیب های بسیار جدی به ستون فقراتتان وارد می کند.

کوله های دو بندی بهترین نوع کوله ها برای سلامت بدن و ستون فقرات هستند ولی اگر قصد خرید کوله های تک بندی را نیز دارید، کوله های تک بندی هم وجود دارد که استاندارد های لازم را دارد و سلامت بدن شما را به خطر نمی اندازد.

کوله پشتی های که بند کمر دارند نیز بسیار مناسب برای افرادی هستند که عادت به حمل اجسام با وزن زیاد دارند.

کوله پشتی

۳- نوع کوله پشتی

کوله پشتی ها را می توان بر اساس نوع بسته شدن آن ها تقسیم به دو مدل زیپ دارو بدون زیپ کرد،‌کوله های بدون زیپ با استفاده از بند ها بسته می شوند و زیبایی خاص خود را دارند ولی ممکن است در هنگام استفاده وسایل شما به بیرون بیافتد.

کوله پشتی

نوع دیگری از کوله پشتی ها مدل های چرخ دار هستند و بیشتر مناسب کودکان شما می باشد در نظر داشته باشید که اگر فرزند شما هر روزه تعداد زیادی و سایل با وزن زیاد را با خود حمل می کند می تواند برای خرید کوله این مدل را نیز در نظر داشته باشید.

اکنون شما بر اساس نوع نیاز خود و بر اساس سلیقه شخصی خود می توانید کوله پشتی مورد نظرتان را از فروشگاه های معتبری مثل دیجی کالا خریداری کنید، همچنین برای داشتن خریدی بهتر می توانید از کد تخفیف های موجود در وب سایت تخفیف مخفیف استفاده کنید.

🙂

کوله پشتی

پاسخ