راهنمای کامل خرید میز ناهار خوری

برای خرید میز ناهار خوری چه نکاتی باید رعایت کرد!!!

یکی از کاربردی ترین وسایل در بین وسایل خانه می توان میز های نهار خوری و ضبحانه خوری هستند که در گذشته جز کالا های لوکس حساب می شدند اما امروزه دیگر با فراگیر شدن و پیدا کردن طرفدار های بی شمار در بین مردم تبدیل به یکی از پرکاربردی ترین وسایل منزل شده اند اما با زیاد شدن انواع و اقسام طرح ها و مدل ها برای استفاده دقیق تر مردم تنوع مدل ها بیشتر شد پس شما برای داشتن یک خرید خوب بهتر است نکاتی را رعایت کنید تا بتوانید خریدی مناسب برای منزل خود داشته باشید.

میز نهارخوری

۱- فیزیک افراد

اولین نکته ای را که برای خرید در نظر می گیرید فیزیک بدن خود باشد، به نحوی که اگر قدی بلند دارید سراغ میز هایی که ارتفاع بیشتری دارند بروید و اگر قدی کوتاه دارید سراغ میز های با ارتفاع کم بروید، برای تست این که ببینید آیا میز مناسب شما هست یا خیر بهتر است پشت میز بنشینید، ارتفاع میز نهایتاً باید تا زیر قفسه سینه شما باشد همچنین ارتفاع میز نباید آنقدر کوتاه باشد که برای غذا خوردن مجبور به خم شدن شوید؛ دقت کنید که فاصله آرنج تا بدنتان نیز بیشتر از ۴۰ سانتی متر نباشد.

میز نهارخوری

۲- صندلی میز ناهار خوری

صندلی که روی آن مینشینید باید به قدر کافی نرم باشد که احساس سختی به شما دست ندهد و زاویه بین تکیه گاه و تشک زیرین باید ۹۰ درجه باشد که باعث هضم بهتر غذا شود.

میز نهارخوری

۳- تعداد نفرات میز ناهار خوری

اندازه و بزرگی میز هم به تعداد افراد خانواده و تعداد مهمان هایی که برای شما می آید بستگی دارد و معمولا میز های ۶ تا ۸ نفره پر طرفدار هستند.

میز نهارخوری

۴- نوع پایه

در ابتدا دقت کنید که برای اتصال پایه به میز از چسب چوب استفاده نشده باشد و از میخ های منظم و دوخت استفاده شود و دارای پرس کاری هایی در دمای بالا باشد، با توجه کردن به پایه های میز و سطح آن می توان متوجه شد که یا به طرز صحیح و با کیفیتی کالا ساخته شده یا خیر.

میز نهارخوری

۵- مدل و سبک انواع میز ناهار خوری

معمولا مدل های چوبی و شیشه و تلفیقی ازین دو رایج هستند و در دو حالت مستطیلی و دایره موجود هستند، مدل های دایره ای بیشت میز های شیشه ای و تلفیقی هستند و میز های مستطیلی پر طرفدار تر هستند زیرا که راحت تر در فضای خانه جای گیری می شوند.

میز نهارخوری

الف میز ناهار خوری های گرد

این سبک از میز ها جلوه ی ویژه ای به فضای شما می دهند که هم مناسب با خانه ها و کافی شاپ ها و رستوران ها هستند، برخی از مدل های گرد در وسط میز ممکن است شیشه داشته باشند که بر اساس سلیقه مشتری می تواند تعیین شود همچنین میتوان امکان نیم طبقه ی گردان نیز به این میز ها اضافه کرد که بیشتر مناسب رستوران ها و کافی شاپ ها هستند.

نوع پایه های این نوع از میز ها ممکن است متقاطع باشند که باعث ایجاد جلوه ای زیبا برای میز می شود و باعث استحکام چند برابری نیز می شود.

میز های نهار خوری ممکن است با پایه های فلزی و صفحه های سرامیکی نیز تولید شوند که صفحات سرامیکی مقاومت خوبی در برابر خش، آب و حرارت دارند پس بسیار مناسب برای استفاده در فضا های باز و بالکن ها می باشند.

میز ناهار خوری

ب- میز ناهار خوری های کلاسیک

میز های کلاسیک باعث ایجاد زیبایی خاصی در دکور منزل شما می شوند که میز های مستطیلی از پر طرفدار ترین نوع میز های کلاسیک هستند زیرا که فرد هم میتواند جای بسیار مناسبی را در منزل برای آن پیدا کند و هم می تواند برای صرف غذا از ظروف کلاسیک استفاده کند و باعث ایجاد جلوه ای زیبا بر روی میز شود.

میز ناهار خوری

ج- میز ناهار خوری های مدرن

این نوع از میز ها طرح هایی ساده دارند و مناسب با سلیقه افرادی است که بیشتر مدل های ساده را می پسندند و بیشتر به فکر کاربردی بودن وسایل منزل هستند و زیبایی و پر زرق برق بودن برایشان ملاک نیست.

میز ناهار خوری

۶- رنگ

برای خرید میز نهار خوری یکی از معیار های اصلی آن رنگ است،‌در صورتی که تمایل به خرید میز های چوبی دارید می توانید به تیره و روشن بودن آن دقت کنید و اگر میز ناهار خوری که مد نظر شماست دارای روکش باشد می توانید بر اساس سلیقه خود روکش تیره یا روشن آن را انتخاب کنید.

میز ناهار خوری

۷- نوع چوب

معمولاً بهترین چوب برای ساخت میز ناهار خوری چوب درخت های بامبو و درخت سیاه هستند که در آمریکای جنوبی رشد می کنند، چوب درخت سیاه مقاومت بالایی در برابر رطوبت، آب، گرما و سرما دارد و مغز این چوب بسیار سرسخت و محکم می باشد پس ازین چوب، چوب درخت گردو نیز مناسب است و اکثر سازندگان و خریداران نیز به این سمت سوق داده می شوند،‌چوب راش نیز دارای کیفیتی به نسبت مناسب و قیمتی پایین تر می باشد.

میز ناهار خوری

اکنون با توجه به اطلاعات گفته شده و بر اساس سلیقه شخصی خود می توانید میز نهار خوری مناسب خود را با توجه به ذوق و سلیقه شخصی خود انتخاب و از فروشگاه های معتبری مثل دیجی کالا خریداری کنید، همچنین برای داشتن خریدی بهتر و مناسب تر نیز می توانید از کد تخفیف های موجود در وبسایت تخفیف مخفیف استفاده کنید.

 

میز ناهار خوری