نکات مهم خرید زودپز

در هنگام خرید زودپز به چه نکاتی باید توجه کرد؟

یکی از وسایل پر طرفدار برای پختن غذا های خوشمزه زودپزها هستند اما برای پخت یک غذای با کیفیت با زو دپز نیازمند به یک زود پز با کیفیت نیز هستیم.

برای خرید یک زود پز با کیفیت نیازمند به رعایت نکاتی هستیم که بتوانیم بهترین و مناسب ترین زود پز موجود در بین هزاران مدل زود پز موجود در بازار انتخاب و خریداری کنیم.

زودپز

در هنگام خرید زود پز باید به نکاتی مثل :

۱- ایمنی

۲- جنس و نوع بدنه

۳- امکانات و قابلیت ها

۴- جنس و نوع لایه ی زیرین زودپز

۵- ظرفیت و اندازه

۶- برقی یا شعله ای (اجاقی )

۷- نوع دسته ها

۸- فشار درونی

زودپز

که بر اساس پارامتر های بالا که به تفسیر به آن ها میپردازیم میتوانید زود پز مورد علاقه خود را انتخاب و خریداری کنید.

۱- ایمنی

شاید مهم ترین نکته برای خرید یک زود پز ایمنی آن باشد که خطراتی مثل انفجار آن خانواده را تهدید نکند.

برای اینکار بهتر زودپزی که انتخاب میکنید دارای ضمانت نامه و گارانتی باشد و نشان استاندارد داشته باشد همچنین در طاهر فیزیکی خود دارای سوپاپ مطمئنی باشد و همچنین دارای یک شیر خروجی بخار در مواقع اضطراری نیز باشد.

زودپز

۲- جنس و نوع بدنه

بهترین جنس بدنه آلیاژ سنگین میباشد، آلیاژ هایی مانند فولاد ضد زنگ که مواد غذایی به آن نمی چسبد و همچنین در هنگام پخت و پز نیز طعم، مزه و بوی غذا را تغییر نمیدهند.

زودپز

۳- امکانات و قابلیت ها

شیر خروجی بخار اضطراری یکی از امکاناتی هستند که میتوانند در جهت ایمنی به شما بسیار کمک کند به نحوی که در هنگامی که فشار بخار درونی زود پز زیاد میشود درب زود پز ( برای جلوگیری از پخش مواد غذایی در محیط ) باز نمیشود.

همچنین برخی از زودپزها دارای سبد بخار نیز هستند که میتواند برای طبخ غذا هایی که میخواهید بخار پز شوند میتواند به شما کمک کند.

زودپز

۴- جنس و نوع لایه ی زیرین زودپز

در انتخاب زود پز در صورتی که قصد خرید زودپزهای استیل را دارید سعی کنید زود پزی را انتخاب کنید که لایه زیرین آن از نوع بی متال یا تری متال ( دو فلزی یا سه فلزی ) این نوع از زودپزها باعث میشود گرما به صورت یکنواخت به کل مواد درون زود پز برسد و از سوختن و طبخ غیر یکنواخت جلوگیری میکنند.

زودپز

۵- ظرفیت و اندازه

ظرفیت و اندازه زودپزها را معمولا بر اساس تعداد نفراتی که نیازمند به طبخ غذا برای آنها هستید تعیین کنید و در هنگام طبخ حتما به این موضوع توجه داشته باشید ظرفیت زودپزها بر اساس حجم کامل آن ها گفته میشود ولی شما تنها قادر به استفاده نصف یا حداکثر دو سوم حجم آنها هستید زیرا که باید فضای کافی برای برای طبخ ، جوش خوردن و به فشار بالا رسیدن را هم در نظر بگیرید.

به طور کلی میتوان برای خرید زود پز بر اساس حجم آن به تعداد افراد خانوه دقت کرد

خانواده های دو یا سه نفره که زود پز های کمتر از ۵ لیتری نیز میتواند کافی باشد.

خانواده های سه تا شش نفره که زود پز های پنج تا هفت لیتری میتواند کافی باشد.

خانواده های بالای شش نفره که زود پز های ۷/۵ تا ۱۰ لیتری میتواند کافی باشد.

زودپزهای بزرگ که مناسب برای طبخ غذا برای مهمانی ها هستند و بالای ۱۰ لیتر ظرفیت دارند.

زودپز

۶- برقی یا شعله ای (اجاقی )

نسل جدید زودپز ها معمولا برقی هستند ولی در گذشته زودپز های شعله ای رایج بودند.

زودپز

۷- نوع دسته ها

معمولا دسته زودپز ها بر دو نوع تکی یا دوتایی میباشد.

 

زودپز

۸- فشار درونی

معمولا زودپز ها فشاری درونی حدود ۱۵ Psi دارند ولی برخی زود پز های برقی فشاری حدود ۱۰ تا ۱۲ Psi و حتی کمتر که در هنگام خرید توجه داشته باشید اگر فشار درونی پایین تری داشته باشد قادر به پخت و پز سریع و با کیفیت نیستید.

 

اکنون با توجه به اطلاعات گفته شده شما میتوانید بهترین زود پز مورد نظر خود را از فروشگاه های معتبری همچون دیجی کالا بخرید و برای داشتن یک خرید مقرون به صرفه تر می توانید از تخفیف های ویژه موجود در وبسایت تخفیف مخفیف استفاده کنید.

🙂

زودپز

پاسخ