بهترین تابلو فرش موجود در بازار را انتخاب و خریداری کنید

راهنمای کامل خرید و نگهداری تابلو فرش

یکی از بهترین و  زیباترین وسایل برای تزئین خانه شما تابلو فرش ها هستند که اگر به صورت هوشمندانه آن ها را انتخاب کنید میتواند جلوه ی بسیار زیبایی به خانه شما بدهد.

همچنین از تابلو فرش ها به عنوان یک هدیه تجملاتی نیز می توانید استفاده کنید و برای عزیزانی که قصد دارید یک هدیه شیک و تجملاتی به آن ها بدهید، تابلو فرش ها میتوانند گزینه خوبی برای هدیه دادن باشد.

تابلو فرش

تابلو فرش های اصیل دستباف هستند که نشان دهنده هنر ناب ایرانی هستند ولی امروزه تابلو فرش های ماشینی نیز مرسوم شده اند و از طرح های رایج برای تابلو فرش ها می توان به طرح های مینیاتوری، دینی و مذهبی، طبیعت و میوه ها، جنگل و حیات وحش و حیوانات و آثار باستانی اشاره کرد.

اندازه تابلو فرش ها بسته به نوع سلیقه فرش باف و نوع طرح تعیین می شود اما اندازه های رایج معمولا ۴۰*۶۰ و ۶۰*۹۰ و ۷۰*۱۰۰ و ۸۰*۱۰۰ هستند.

تابلو فرش

در هنگام خرید تابلو فرش لازم است نکات زیر را رعایت کنید

۱- فرش های دستباف شناسنامه ندارند و شناسنامه ی آن ها پشت فرش است، پس در هنگام خرید اگر به شما گفته شد این تابلو فرش شناسنامه دار است چیزی جز دروغ نبوده.

۲- با دقت کردن به پشت فرش می توانید ببینید گره هایی که زده شده، ریز هستند یا درشت (بزرگ ).

۳- همچنین می توانید با نگاه کردن به پشت فرش دقت شانه هایی که توسط فرش باف زده شده را نیز مشاهده کنید.

تابلو فرش

۴- همچنین می تواند با نگاه کردن به پشت فرش برخی از کجی های فرش را نیز بیابید ( البته بهتر است زمانی که فرش داخل قاب قرار گرفته متوجه این موضوع شوید زیرا که قاب می تواند کجی های فرش را بپوشاند و اگر فرش بدون قاب بود می توانید دو  طرف فرش ر اروی هم بگذارید تا کجی های آن نشان داده شود.)

۵- برای تشخیص دادن این که فرش ابریشمی است یا نخ می توانید به چله نگاه کنید.

تابلو فرش

۶- در هنگام خرید بهتر است از افراد معتمد خرید کنید زیرا که ممکن است بشنوید فرش بافته ی دست فلان استاد می باشد اما در حقیقت در هنگام رفو و ترمیم و بازسازی امضا یا طرحی زیر فرش اضافه شده است.

۷- با دقت بیشتر به فرشش می توان نوع آن را تشخیص داد زیرا که ممکن است فروشنده به شما بگوید که جایی از فرش که برق می زند ابریشمی می باشد این حرف گاهی اوقات ممکن است درست باشد و گاهی نیز دروغی بیش نیست و حتی ممکن است در جا هایی از فرش ابریشم به کار رفته باشد که اصلا درخشندگی نداشته باشد.

۸- طرح های برجسته فرش توسط فردی که کار پرداخت فرش را انجام می دهد انجام می شود.

تابلو فرش

مراقبت از تابلو فرش

برای مراقبت از تابلو فرشتان لازم است نکاتی را رعایت کنید تا فرش شما سالیان سال با کیفیت برای دیوار خانه ی شما جلوه ی زیبایی داشته باشد :

۱- فرش را مستقیماً روی دیوار های گچی یا آهکی نصب نکنید.
۲- روی فرش مستقیماً میخ نزنید زیرا که باعث سوراخ شدن بافت فرش و پس از زنگ زدن میخ باعث تغییر رنگ فرش می شود.
۳- فرش خود را هرگز لوله و تا نکنید زیرا که باعث می شود فرش از حالت خود خارج شود.
۴- برای رفع بید زدگی فرش هستید می توانید از پودر ها و قرص های نفتالن استفاده کنید.
۵-فرش را هرگز در برابر رطوبت و سرمای شدید و جریان باد کولر های آبی قرار ندهید که به سرعت باعث می شود فرش شما دچار پوسیدگی شود.

تابلو فرش

قاب تابلو فرش

تابلو فرش را هرگز بدون قاب به دیوار آویزان نکنید و مناسب ترین قاب ها برای تابلو فرش ها، قاب هایی هستند که پر از نقش و نگار هستند پس برای تابلو فرش خود قاب های ساده انتخاب نکنید.

تابلو فرش

تمیز کاری و شست و شو

معمولا تابلو فرش ها نیازی به شست و شو پیدا نمی کنند اما اگر احساس کردید لازم است آن ها را را بشویید بهتر است این کار را به مراکز قالی شویی بسپارید ولی اگر باز هم تمایل داشتید که خودتان تابلو فرشتان را بشویید بهتر است به ترتیب زیر این کار را انجام دهید :

۱- فرش را از روی تابلو جدا کنید.
۲- گرد و غبار روی فرش را با استفاده از جارو برقی بگیرید.
۳- مقداری محلول شامپو فرش با آب سرد آماده کنید و با یک تکه اسفنج بزرگ روی فرش یکشید.
۴- فرش را روی زمینی که نسبتاً گرم است پهن کنید تا خشک شود ( دقت کنید که هرگز فرش را روی بند آویزان نکنید زیرا که باعث می شود رنگ ها در هم فرو برود و تابلو فرش شما خراب بشود همچنین باعث میشود که فرش از ابعاد اصلی خارج و بد شکل شود )

تابلو فرش

اکنون با توجه به اطلاعات فوق می توانید تابلو فرش مورد پسند خود را از فروشگاه های معتبری مثل دیجی کالا انتخاب و خریداری کنید،‌ همچنین می توانید برای داشتن خریدی بهتر و به صرفه تر از کد تخفیف های موجود در وب سایت تخفیف مخفیف استفاده کنید.

🙂

تابلو فرش

پاسخ