با رعایت ۷ نکته بهترین یخچال را بخرید!!

برای خرید یخچال چه مواردی را باید در نظر گرفت؟

امروزه شاید مهم ترین عضو هر آشپزخانه، یخچال آن میباشد که وظیفه نگهداری انواع مواد غذایی را به عهده دارد پس برای خرید این محصول اساسی برای آشپزخانه خود بهتربن یخچال مناسب با آشپزخانه خود را انتخاب و خریداری کنید، این موضوع را در نظر داشته باشید که الزاما هر چقدر پول بیشتری خرج کنید یخچال مناسب تر خرید نمی کنید و یخچال خود را باید بر اساس نیاز های خودتان انتخاب کنید تا هم در هنگام خرید هم در هنگام استفاده خریدی مقرون به صرفه و ارزشمند داشته باشید.

یخچال

در هنگام خرید یخچال بهتر است به نکاتی مثل :

۱- ابعاد
۲- حجم خرید روزانه و هفتگی و حجم آشپزی
۳- تنوع نوع و مدل
۴- قابلیت های فیزیکی
۵- هوشمندی یخچال ها
۶- نگهداری یخچال
۷-میزان مصرف انرژی و ضمانت نامه

دقت فرمایید.

یخچال

۱-ابعاد یخچال

در ابتدا لازم است هنگام خرید به محل قرار گیری یخچال خود توجه فرمایید و یخچال متناسب با اندازه محل قرارگیری آن انتخاب کنید همچنین محل ورود به ساختمان، راه پله و ورودی منزل خود نیز توجه فرمایید که بتوانید یخچال را به راحتی تا آشپزخانه خود منتقل کنید.

دقت به اطراف محل قرارگیری یخچال نیز داشته باشید که به آسانی درب های یخچال باز و بسته شود و در هنگام باز شدن طرف آزاد آن به سمت دیوار نباشد همچنین برای باز شدن راحت درب سعی کنید فضای قرار گیری یخچال بسیار تنگ نباشد.

یخچال

۲- حجم خرید روزانه و هفتگی و حجم آشپزی

حجم آشپزی و خرید های خانه رابطه مستقیمی با ظرفیت یخچال دارد، یخچال های بزرگ بیشتر برای خانواده هایی مناسب است که مواد غذایی زیادی را معمولا ذخیره میکنند در صورتی که عادت به ذخیره مواد غذایی زیادی دارید یخچال های بزرگ مناسب شما هستند در غیر اینصورت ضمن اشغال کردن فضای اضافی در آشپزخانه شما میزان مصرف انرژی بالاتری دارند.

فضای داخلی یخچال ها معمولا با واحد فوت گفته میشود، شما میتوانید بسته به نیاز خود حجم فضای داخلی یخچال خود را از بین یخچال های ۲ تا ۲۴ فوتی انتخاب کنید.

یخچال

۳- تنوع نوع و مدل

الف- یخچال و فریزر های عمیق

ب- یخچال های پیشخوان دار

پ- یخچال های فریزر بالا

ت- یخچال های فریزر پایین

ث- یخچال های فریزر پایین مدل فرانسوی

ج- ساید بای ساید

چ- یخچال های دوقلو

ح- یخچال های سرد کننده ستونی

خ- یخچال سردکننده های کامپکت

د- یخچال های کشویی سرد کننده زیر پیشخوان

را میتوان از انواع مدل های معروف یخچال ها نام برد.

یخچال

۴- قابلیت های فیزیکی یخچال ها

الف- موتور های اینورتر

این نسل از موتور ها با مصرف کمتر انرژی و وارد کردن ضربه کوچکتر و کمتری به سایر قطعات باعث جلوگیری از ایجاد سر و صدای زیادی و کاهش میزان مصرفانرژی میشود.

ب- بدنه استیلی یخچال ها

استیل های ضد زنگ علاوه بر زیبایی دو چندان یخچال ها باعث ایزولاسیون بیشتر یخچال شده و باعث عدم هدر رفت انرژی نیز میشوند.

یخچال

ج- نورپردازی های داخلی یخچال ها

نورپردازی یکی از عوامل مهم برای پیدا کردن مواد غذایی در جاهایی از یخچال است که ممکن است به راحتی قابل دسترسی نباشند.

د- قفسه های داخلی و قفسه های روی درب یخچال ها

امکان فضا سازی درست و داشتن امکان تنظیم قفسه میتواند به استفاده حداکثری از فضا کمک کند.

یخچال

ه- یخ ساز و آبخوری

امکان یخ ساز داخلی برای همه ی یخچال ها قابل دسترس میباشد اکثر یخچال های مدرن آبخوری بیرونی نیز دارند، در هنگام تهیه و خرید این دسته از یخچال ها به فکر اتصال به لوله آب هم باشید.

یخچال

۵- هوشمندی یخچال ها

امکانات جدید یخچال های امروزی میتوانند بسیار جالب و برای برخی از مالکان آن ها شرایط ویژه ای را به وجود آورند، امکاناتی همانند اتصال به اینترنت، داشتن دوربین های داخلی، دستیار های صوتی، امکان پیام گذاری برای سایر اعضای خانواده، بازی و سرگرمی،  و …

یخچال

۶- نگهداری یخچال

برای استفاده بهینه از یخچال خود و اینکه همواره یخچال شما بهترین عملکرد را داشته باشد باید کارهایی مثل : تمیز کردن و گرد گیری موتور پشت یخچال تا جایی که در دسترس شماست ، تمیز کردن نوار روی درب یخچال که باعث بهبود عملکرد موتور و مصرف بهینه انرژی میشود، تعویض به موقع فیلترهای یخچال هم فیلتر هوا و هم فیلتر آب

یخچال

 

۷-میزان مصرف انرژی و ضمانت نامه

یکی از عوامل مهم و تأثیر گذار در خرید یک یخچال خوب میزان مصرف انرژی یخچال است با در نظر گرفتن اینکه حدود ۱۵ درصد از میزان مصرف برق هر خانه ای را یخچال ها تشکیل میدهند پس در هنگام خرید یخچال خود به این موضوع توجه داشته باشید که یخچالی که قصد خرید آن را دارید از نوع Energy Star باشد زیرا که این نوع از یخچال ها حدود ۲۰ درصد از یخچال های دیگر انرژی کمتری مصرف میکنند.

در هنگام خرید به ضمانت نامه یا گارانتی یخچال خود نیز توجه فرمایید معمولا یخچال ها حداقل ۱ سال ضمانت نامه و حداقل ۳  سال خدمات پس از فروش دارند همچنین در نظر بگیرید موتور یخچال دارای ضمانت نامه بیشتری نسبت به یخچال میباشد همچنین یخچال هایی که دارای موتور اینورتر هستند دارای ضمانت نامه بیشتری هستند.

در آخر شما با در نظر گرفتن شرایط بالا و شرایط شخصی خود میتوانید بهترین تصمیم را برای یک خرید عالی از بین هزاران مدل یخچال های موجود در بازار انجام دهید و یخچال مورد نظر خودتان را از فروشگاه های معتبری مانند دیجی کالا خریداری کنید، ضمنا برای داشتن یک خرید بهتر میتوانید از تخفیف های موجود در وبسایت تخفیف مخفیف نیز استفاده کنید.

🙂

یخچال

پاسخ