۶ نوع چادر مسافرتی مورد نیاز برای سفربرای داشتن یک سفر خوب و دلچسب در دل جنگل یا کویر یا هر جای دیگری برای داشتن یک سفر دلچسب یا کمپینگ، شما نیاز به یک چادر مسافرتی خوب دارید که بتوانید در گرما و سرما از آن استفاده کنید، برای اینکه بتوانید یک چادر مسافرتی خوب و مناسب را بخرید لازم است تا نکاتی را بدانید و در هنگام خرید آن ها را رعایت کنید.

چادر مسافرتی

۱- سایز چادر مسافرتی

چادر های مسافرتی در سایز ها و حجم های متفاوتی ساخته و روانه بازار می شوند اما برای این که بفهمید چه حجم و سایز از چادری مناسب شما می باشد کافیست تا از خود بپرسید به طور میانگین در هر سفر چند نفر از چادر استفاده می کنند و قرار است که چند نفر در چادر بخوابند، پس اولین نکته برای خرید چادر در نظر گرفتن سایز و حجم آن می باشد زیرا که یک چادر اگر به طور مداوم استفاده شود حداقل دو یا سه سال عمر می کند پس حتما باید دقت کرد که چادری کوچک را به خاطر کمبود جا و یا چادری بزرگ را به خاطر هزینه اضافه انتخاب نکنیم.

این موضوع را نیز در نظر داشته باشید که ظرفیت چادر ها با آنچه که به شما گفته می شود کمی تفاوت دارد به این صورت که اگر به شما گفته شد که ظرفیت چادری ۶ نفره می باشد شما بدانید که برای خوابیدن فقط ۵ نفر می توانند از آن چادر استفاده کنند یا اگر شما برای خواب نیاز به یک چادر ۶ نفره داشتید باید برای خرید یک چادر ۸ نفره اقدام کنید.

همچنین اگر قصد دارید که به صورت انفرادی و تک نفره سفر کنید می توانید از چادر های بک پکینگ که یک نفره هستند و میتوانید در کوله پشتی خود آن ها را جا بدهید استفاده کنید.۲- جنس پارچه

اگر می خواهید به کمپینگ ها و سفر های درون طبیعت بروید باید دقت کنید که کیفیت چادر را فدای هزینه‌ی آن نکنید زیرا که چادر تنها محافظ شما در برابر مخاطرات طبیعی می باشد پس حتما سعی کنید که چادری خوب و با کیفیت را انتخاب و خریداری کنید اما اگر سفر های شما به مناطق کم خطر می باشد می توانید از چادر های معمولی نیز استفاده کنید.

چادر ها را معمولا از پارچه هایی که وزنی کم دارند درست می کنند و معمولا جنس آن ها از نخ مصنوعی می باشد.

الف-پارچه های مصنوعی، نخ و کرباس

چادر های نخی نسبت به بقیه مدل ها وزن بیشتری دارند اما شاخصه اصلی آن ها محافظت در برابر سرما و گرما می باشد، فضای درونی چادر های نخی در برابر سرما گرم می باشند و در برابر گرما خنک می باشند.

چادر مسافرتی

ب-نایلون

مدل های نایلونی قیمت پایینی دارند، آب را به راحتی به خود جدب می کنند اما برای این که در برابر آب محافظ باشند در هنگام ساخت از مواد پلی اورتان، آکریلیک و سیلیکون استفاده می شود.

همچنین اگر قصد سفر به منطقی دارید که نور خورشید به صورت مستقیم می تابد مدل های نایلونی پس از مدتی به سرعت خراب می شوند.

ج-پلی استر

مدل های پلی استر بر خلاف مدل های نایلونی مقاومت خوبی در برابر نور خورشید دارند و به سرعت خراب نمی شوند.

اکنون با توجه به اطلاعات گفته شده و بر اساس نوع نیازتان می توانید بهترین چادر های سفری و مسافرتی را از فروشگاه های معتبری مثل دیجی کالا تهیه و خریداری کنید، همچنین می توانید برای داشتن خریدی بهتر و مقرون به صرفه تر از کد تخفیف های موجود در وب سایت تخفیف مخفیف استفاده کنید. 

 

 

چادر مسافرتی اتوماتیک ۸ نفره اف آی تی مدل ۰۰۱

چادر مسافرتی اتوماتیک 8 نفره اف آی تی مدل 001

 

 

چادر ۶ نفره اف آی تی تنت مدل Double Roof AT4

چادر 6 نفره اف آی تی تنت مدل Double Roof AT4