راهنمای خرید انواع پالتو
پالتو ها یکی از لباس های شاخصی است که می تواند تاثیر بسیار چشم گیری دی تیپ و استایل شما داشته باشد، اما در صورتی که بدون شناختی مناسب نسبت به مدل ها به سراغ خرید برویم ممکن است خریدی نا مناسب داشته باشیم پس بهتر است قبل از خرید نکاتی را رعایت کنیم.

پالتو

۱- مدل پالتو

اکثر مدل های رایج را میتوان به پالتو های رسمی، چرم، بلند، اسپرت و نیم پالتو می باشد که شما بر اساس علاقه خود می توانید از بین این مدل ها هر کدام را که علاقه داشتید انتخاب کنید.

۲- جنس پالتو

پارچه هایی که محافظت بیشتری در برابر سرما دارند معمولا پارچه های پشمی و کشمیری هستند، که نوع کشمیری باز هم بسیار گرم تر از نوع پشمی هستند ولی قیمتی بالاتر و دوامی کمتر دارند پس در حالت کلی انتخاب مدل های پشمی بهتر است، مدل های پشمی مقاومت بسیار خوبی در برابر ساییدگی و از بین رفتن دارند اما باید دقت کنید که برای شست و شوی آن ها بهتر است که آن ها را به خشک شویی ها بسپارید.

مدل هایی که دارای یک لایه‌ی آستر که از جنس پلی پروپیلن می باشد محافظ بسیار خوبی در برابر سرما هستند و می توانند گرمای زیادی را ایجاد کنند.

معمولا یک لایه پشم شیشه نیز در مدل های کشمیری و پشمی نیز به کار می رود که هم در برابر سرما عایق هستند و همچنین به فیت شدن لباس روی بدن شما و کمک به استایلتان می کند.

پالتو

۳- سایز فیت شدن و استایل

برای این که بتوانید سایز مناسبی را برای خرید در نظر بگیرید بهتر است تا سایز پالتو خود را یک سایز بزرگ تر از سایز کت خود انتخاب کنید این کار باعث آزادی عمل بیشتر شما می شود و از جمع شدن لباس بر روی گردن شما جلوگیری می شود.

سر شانه لباس باید کمی پایین تر خط سر شانه طبیعی قرار بگیرد این کار باعث می شود اگر قصد داشتید که زیر لباس خود تیپی اسپرت یا رسمی داشته باشید سر شانه های لباس در جای خود قرار بگیرد و استایل شما را منظم جلوه دهد.

بهتر است در هنگام خرید لباس را پرو کرده و یک بار بنشینید و برخیزید و حتی اگر می توانید یک بار امتحان کنید برای بستن بند کفش هایتان لباستان در چه وضعیتی قرار می گیرد، با این امتحان ها تقریبا سبک قرار گیری لباس را متوجه می شوید.

پالتو

۴- قد

اگر قدی کوتاه دارید همان مدلی را که می پسندید انتخاب کنید ولی به خاطر داشته باشید مدل هایی که تا روی زانو یا زیر آن است کشیدگی بدن را کمتر نشان میدهد ولی مدل هایی که تا روی زانو قرار دارند می توانند جلوه ای کشیده تر به پاهای شما بدهد.

اگر قدی بلند دارید بهتر است مدل های روی زانو را فراموش کنید زیرا پاهای شما را بسیار کشیده تر نشان می دهد و ممکن است تناسب اندام شما را بهم بریزد پس بهتر است تا به سراغ مدل هایی بروید که تا روی زانو و زیر آن قرار می گیرند.

پالتو

۵- چند لایه

مدل های چند لایه هم در برابر سرما مقاوم هستند و هم در برابر بارش برف و باران می توانند عایق خوبی باشند، مدل های چند لایه معمولا گرمای مناسبی دارد و دیگر نیازی به پوشیدن لباس های دیگر زیر آن ندارید اما مدل های تک لایه ممکن است گرمای زیادی را ایجاد نکنند.

پالتو

اکنون با توجه به اطلاعات گفته شده و نوع نیاز خود و  بر اساس سلیقه تان می توانید پالتو مورد نظر خود را از فروشگاه های معتبری مثل دیجی کالا و دیجی استایل انتخاب و خریداری کنید، همچنین برای داشتن خریدی بهتر و مقرون به صرفه تر می توانید از کد تخفیف های موجود در وب سایت تخفیف مخفیف استفاده کنید.

پالتو