راهنمای ۰ تا ۱۰۰ خرید ماشین لباسشویی

مهمترین نکاتی که هنگام خرید ماشین لباسشویی به آن ها باید دقت کرد چیست؟

ماشین لباسشویی

یکی از ضروری ترین وسایل هر خانه ای امروزه ماشین های لباسشویی هستند. اما با پیشرفته شدن و تنوع یافتن مدل های ماشین لباس شویی های موجود در بازار خرید آن به یکی از سخت ترین خرید های وسایل مورد نیاز خانه تبدیل گشته است.

برای خرید یک ماشین لباسشویی خوب و متناسب با نیاز خانه خود ابتدا باید معیار های انتخاب یک ماشین لباسشویی مناسب برای خود را انتخاب کنید،

۱-معیار هایی مانند ظرفیت و اندازه
۲-تعداد اعضای خانواده
۳-اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک بودن
۴-درب از بالا یا درب از جلو باز شود
۵-تسمه ای یا بدون تسمه ای بودن
۶-دارا بودن یا نبودن نمایشگر های دیجیتال
۷-سرعت چرخش خشک کن
۸-کنترل دمای آب
۹-محفظه استیل
۱۰-گواهی NSF و میزان مصرف انرژی

و هزاران امکانات دیگر که باید بر اساس نیاز خود به ماشین لباسشویی میتوانید بهترین ماشین لباسشویی مورد نیاز خود را بین هزاران مدل ماشین لباسشویی انتخاب و خریداری کنید.

ماشین لباسشویی

۱- اندازه و ظرفیت ماشین لباسشویی

اولین معیاری که برای انتخاب خرید ماشین لباسشویی خود باید در نظر بگیرید ظرفیت و اندازه آن است. یکی از بهترین معیار ها برای انتخاب ظرفیت و اندازه ماشین لباسشویی بر اساس تعداد افراد یک خانواده میباشد.

برای خانواده های ۱ تا ۲ نفره یک ماشین لباسشویی با ظرفیت ۵ کیلوگرمی میتواند مناسب باشد.

برای خانواده های ۳ تا ۴ نفره یک ماشین لباسشویی حدودا ۵ تا ۷ کیلوگرمی میتواند مناسب باشد.

و برای خانواده های بالای ۴ نفر ماشین لباسشویی های ۸ کیلوگرمی و بالاتر مناسب میباشد.

ماشین لباسشویی

۲- دوره و تعداد دفعات استفاده از ماشین لباسشویی

یکی از مواردی که در هنگام خرید ماشین لباسشویی خود بهتر است که به آن توجه کنید تعداد دفعات و دوره روشن کردن ماشین لباسشویی برای شستن لباس هاست.

در صورتی که نیاز به شستشوی روزانه لباس های خود دارید ماشین لباسشویی های نسل جدید دارای قابلیت به نام Quick wash هستند که با استفاده ازین قابلیت میتوانید روزانه و به سرعت لباس های خود را شست و شو دهید.

ماشین لباسشویی

۳- اندازه ماشین لباسشویی

یکی دیگر از مواردی که در هنگام خرید میبایستی به آن دقت کنید اندازه ماشین لباسشویی میباشد، اکثر ماشین لباسشویی ها حدودا ۲۷ اینچی میباشند و همچنین در هنگام خرید توجه داشته باشید هنگام قرارگیری ماشین لباسشویی در حدود ۶ اینچ فضا در پشت ماشین لباسشویی نیز برای اتصالات آب و فاضلاب نیز نیاز دارید.

همچنین توجه کنید ماشین لباسشویی هایی که درب آن ها از بالا باز میشود نیز نیازمند به فضای بیشتری میباشند پس در هنگام خرید به این نکته نیز توجه فرمایید.

ماشین لباسشویی

۴- ماشین لباسشویی های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک

ماشین لباسشویی های اتوماتیک تمام مراحل شست و شو و خشک کردن لباس را به صورت خودکار و بر اساس تنظیماتی که صاحب دستگاه وارد میکنند انجام میدهند و صاحب دستگاه فقط کافیست که پودر شست و شوی لباس را به دستگاه اضافه کند و دستگاه را روشن کند.

اما در ماشین لباسشویی های نیمه اتوماتیک صاحب دستگاه باید به صورت دستی آب را به دستگاه اضافه کند و هنگام خشک کردن نیز به صورت دستی لباس ها را از مخزن شست وشو خارج و درون خشک کن وارد کند.

ماشین لباسشویی

۵- ماشین لباسشویی های درب از جلو یا درب از بالا ؟

الف- درب از بالا

در اینگونه ماشین لباسشویی ها وارد و خارج کردن البسه از بالای دستگاه میباشد و کلید های کنترلی معمولا روی پنل بالایی قرار میگیرند و در برخی ازین نوع دستگاه ها هم کلید های کنترلی جلوی دستگاه قرار دارند.

در این نوع دستگاه ها شما نیازی به خم شدن ندارید و به راحتی میتوانید از بالا لباس ها را وارد دستگاه کنید و از آن خارج کنید البته این نکته را در نظر بگیرید بعضی از لباسشویی ها با مخزن های بزرگ شرایط را برای خارج کردن لباس اتفاقا سخت تر میکنند.

ماشین لباسشویی

ب- درب از جلو

این نوع ماشین لباسشویی ها در چند ساله اخیر بسیار رواج پیدا کرده اند و بسیار پرطرفدار هستند.

این لباسشویی ها مصرف انرژی کمتری نسبت به ماشین لباسشویی های درب از بالا دارند همچنین کلید های کنترلی و تنظیماتی این نوع از ماشین لباسشویی ها جلوی دستگاه معمولا قرار دارد و قسمت بالایی دستگاه معمولا قابل استفاده یا قابل پوشانده شدن هستند.

ماشین لباسشویی

مقایسه

۱- در ماشین لباسشویی های درب از بالا نیازی به خم شدن ندارید ولی در ماشین لباسشویی های درب جلو مجبور به خم شدن هستید.

۲- کیفیت شست و شو و تمیزی ماشین لباسشویی های درب بالا از ماشین لباسشویی درب جلو بیشتر میباشد.

۳- ماشین لباسشویی های درب بالا پر سر و صدا تر از ماشین لباسشویی های درب از پایین هستند.

۴- ماشین لباسشویی های درب بالا میزان مصرف انرژی ( آب و برق ) بیشتری نسبت به ماشین لباسشویی های درب پایین دارد.

۵- ماشین لباسشویی های درب بالا از لحاظ قیمتی به صرفه تر میباشند.

ماشین لباسشویی

با استفاده از اطلاعات بدست آمده و انتخاب ویژگی ها و توانایی های ماشین لباسشویی مد نظر خودتان، اکنون میتوانید بهترین ماشین لباسشویی متناسب با کارآیی عالی برای خودتان را از فروشگاه های معتبری همچون دیجی کالا خریداری کنید، همچنین میتوانید برای خریدی بهتر و مقرون به صرفه تر از تخفیف های موجود در وبسایت تخفیف مخفیف استفاده کنید.

ماشین لباسشویی

پاسخ