راهنمای کامل خرید بخاری

هنگام خرید بخاری به چه مواردی باید دقت کرد؟

در فصول سرد سال مهم ترین وسیله یک خانه سیستم گرمایشی خانه است، که خانواده بتوانند به راحتی و در آرامش زندگی شادی را در کنار یکدیگر سپری کنند.

سیستم گرم کردن یک خانه ممکن است شکل های متفاوتی داشته باشد مثلا سیستم گرمایشی مرکزی ساختمان داشته باشد یا اینکه سیستم گرمایشی مستقل داشته باشد ولی یکی از رایج ترین سیستم های گرمایشی در کشور ما استفاده از بخاری هاست.

اما برای داشتن یک بخاری خوب و متناسب با فضای منزل خود چه معیار هایی را باید در ذهن خود داشت؟

بخاری

در هنگام خرید بخاری بهتر است به نکاتی مثل :

۱- متراژ خانه

۲-رده انرژی

۳-دودزا یا غیر دودزا

۴- توان تولید گرما

۵- میزان مصرف انرژی

۶- دیواری یا زمینی

۷- فرمول خرید

توجه فرمایید.

بخاری

۱- متراژ خانه

مهم ترین معیار برای خرید یک بخاری مناسب، متراژ منزل شماست، شما بایددستگاهی بخرید که بتواند تمام منزل شما را در فصول سرد گرم کند و همچنین اگر خانه کوچکی دارید نیاز به خرید یک بخاری بزرگ ندارید زیرا که باعث گرمای شدید و حتی در برخی از موارد باعث مسمومیت میشود.

بخاری

 

۲-رده انرژی

در هنگام خرید حتما به میزان مصرف انرژی آن دقت لازم را داشته باشید زیرا که این محصولات مرتباً توسط سازمان های زیربط بازبینی میشوند و در صورت عدم داشتن برچسب میزان مصرف انرژی یعنی این محصول دارای کیفیت مناسبی نمیباشد و حتی دارای استاندارد های لازم هم نیست.

در هنگام خرید با توجه به برچسب میزان مصرف انرژیدستگاه های نوع A و  B دستگاه هایی هستند که مصرف انرژی بهینه ای دارند اما چون این نوع از بخاری ها در بازار بسیار کمیاب هستند بخاری های نوع C  و D  نیز برای استفاده مناسب هستند.

توجه داشته باشید که شومینه ها حدود ۵۰ درصد انرژی را تلف میکنند و بخاری های دودکش دار حدود ۳۰ درصد انرژی را اتلاف میکنند ولی بخاری های بدون دودکش حدود ۹۹ درصد بازدهی انرژی دارند.

بخاری

۳-دودزا یا غیر دودزا

بخاری های بدون دود کش چند سالی است که در بازار رواج یافته اند، اساس کار این دستگاه ها بر اساس سیستم ODS میباشد که بر اساس این سیستم ایمنی هنگامی که سطح اکسیژن موجود در محیط به کمتر از ۱۸ درصد برسد این دستگاه از کار افتاده و دیگر تا زمانی که سطح اکسیژن بالای ۱۸ درصد نرسد شروع به کار نمیکند.

بخاری

دقت کنید ازین دستگاه ها در محیط های بسته ی کوچک مانند اتاق خواب ها، اتاق های زیر شیروانی،‌ حمام و به طور کلی فضا هایی اینگونه نباید استفاده کنید.

۴- توان تولید گرما

یکی از مهم ترین معیار ها برای تعیین قیمت یک بخاری توان تولید گرمای آن است پس دستگاه مد نظر شما توانایی بالاتری در تولید گرما داشته باشد به تبع قیمت بالاتری را نیز دارد.

بخاری

۵- میزان مصرف انرژی

میزان مصرف انرژي نیز بر اساس برچسب مصرف انرژی آن تعیین میگردد پس در هنگام خرید سعی کنید به دستگاه های نوع A و  B و C  و D  و به طور کلی دستگاه هایی که میزان مصرف انرژی کمتری دارند توجه خاص و ویژه داشته باشید.

بخاری

۶- دیواری یا زمینی

بخاری های گازی معمولا از لحاظ نوع قرار گیری معمولا زمینی و دیواری هستند؛ بخاری های دیواری فضای کمتری را اشغال میکنند اما در شروع فصل سرما نصب آن و در پایان فصل سرما نیز جمع کردن آن سخت است.

بخاری

۷- فرمول خرید

برای اینکه بتوانید تناسب بین بخاری ای که قصد خرید آن را دارید با متراژ خانه تان بفهمید کافیست میزان تولید گرما توسط دستگاه را تقسیم بر ۲۴ و متراژ خانه خود را در عدد ۳  ضرب کنید هر چه این ۲ مقدار به یکدیگر نزدیک تر باشد بخاری تناسب بیشتری با منزل شما دارد.

اکنون برای خرید یک دستگاه متناسب با منزل خود با در نظر گرفتن معیار های بالا و علایق شخصی خود میتوانید بهترین دستگاه موجود در بازار را از فروشگاه های معتبری همچون دیجی کالا خریداری کنید، همچنین برای داشتن یک خرید بهتر میتوانید از تخفیف های موجود در سایت تخفیف مخفیف استفاده کنید.

🙂

 

بخاری

پاسخ