۳ نوع قهوه ساز و قهوه جوش محبوب در ایران

۳ نوع قهوه محبوب در ایران را خوب بشناسید و قهوه ساز مورد علاقه تان را بخرید

قهوه ساز ها یکی از وسایلی هستند که امروزه بسیار طرفداران زیادی پیدا کرده اند، امروزه با افزایش طرفداران قهوه و نشان دادن علاقه مردم به خوردن قهوه خوب و با کیفیت درست کردن قهوه با کیفیت یکی از مهمترین دغدغه های قهوه خور ها تبدیل شده است اما برخی از افراد که به تازگی روی به خوردن قهوه آورده اند ممکن است به خوبی درست کردن یک قهوه با کیفیت را بلد نباشند پس بهتر است برای تهیه یک قهوه با کیفیت از دستگاهی استفاده کنند که این امر را برایشان انجام دهد.

قهوه ساز

در ابتدا بهتر است نوع قهوه ای که به آن علاقه دارید را انتخاب کنید تا بتوانید قهوه سازی را انتخاب کنید که قهوه مورد نظر شما را برایتان آماده میکند، معمولا ۳  نوع قهوه در ایران پرطرفدار است الف- قهوه اسپرسو که شامل اسپرسو، لاته، کاپوچینو و آمریکانو میابشد و مناسب برای کار و ورزش است و دارای کافئین بالایی میباشد ب- قهوه فرانسه که برای آماده سازی آن نیاز به وسایلی مانند فرنچ پرس و قهوه ساز داریم و بیشتر مناسب برای صبحانه و مهمانی میباشد و دارای کافئین کمی است ج- قهوه ترک که همانند قهوه فرانسه کم کافئین میباشد.

قهوه ساز

الف- اسپرسو

برای تهیه قهوه اسپرسو نیاز به ۲ دستگاه اسپرسو ساز و موکاپات ( که قهوه جوش رو گازی نیز به آن ها گفته میشود ) داریم.

قهوه ساز

۱- موکاپات ها

موکاپات ها کارآیی ساده و آسانی دارند و معمولا قیمت پایینی دارند طرفیت آن میتواند بر اساس میل شما به قهوه باشد میتوانند ظرفیتی بین یک تا شش نفره داشته باشند و ظرفیت آن را بر اساس تعداد کاپ قهوه ای که به شما تحویل میدهد بیان میکنند، ولی این نکته را در نظر داشته باشید که موکاپات ها اسپرسویی که تحویل شما میدهند بدون خامه میباشند.

قهوه ساز

۲- اسپرسو ساز ها

اسپرسوی اصلی نیاز به خامه دارد موکاپات ها اسپرسوی بدون خامه به شما تحویل میدهد اما برای درست اسپرسوی صحیح میتوانید از اسپرسو ساز ها استفاده کنید.

اسپرسو ساز ها اسورسو حرفه ای و خامه دار به شما در مدت زمانی کوتاه و کمتر از ۱ دقیقه تحویل میدهند، همچنین لوله بخار اسپرسو ساز ها به شما امکان تهیه فوم شیر برای درست کردن لاته و کاپوچینو را میدهند.

قهوه ساز

ب-قهوه ساز فرانسوی

قهوه فرانسوی را به ۲ شیوه ۱-فرنچ پرس و ۲-قهوه سازهای برقی (فیلتری) میتوان تهیه کرد.

قهوه ساز

۱-فرنچ پرس

با استفاده از فرنچ پرس ها شما با فشار دادن یک دکمه به راحتی قهوه خود را آماده میکنید برای تهیه قهوه در فرنچ پرس ها نیازمند به امکانات ویژه و خاصی نیستید پس از فرنچ پرس ها در سفر نیز میتوانید استفاده کنید چون تنها نیاز به آبجوش دارید ولی از معایب فرنچ پرس ها میتوان به مورد اشاره کرد که مناسب مهمانی ها و جمع های بیشتر از ۴ نفره معمولا نیستند زیرا که هم اندازه کوچکی دارند هم قهوه به سرعت سرد میشود.

قهوه ساز

 

از فرنچ پرس ها برای دم کردن دمنوش ها نیز میتوانید استفتده کنید.

مخزن فرنچ پرس ها مهمولا شیشه ای یا پلاستیکی و بدنه آن ها میتواند پلاستیکی یا استیل باشد که فرنچ پرس هایی که بدنه آن ها از استیل است با دوام تر و و گران تر نیز میباشند.

قهوه ساز

۲- قهوه سازهای برقی (فیلتری)

قهوه ساز های فرانسوی همانند چای ساز ها میباشند دارای یک قوری و یک گرمکن و صافی هستند که پودر قهوه را درون صافی میریزیم.

با قهوه ساز های فرانسوی برای تعداد افراد بیشتری میتوان قهوه فرانسوی درست کرد و همچنین میتوان قخوه را گرم نگه داشت.

قهوه ساز

ج-قهوه ترک

برای درست کردن قهوه ترک شما نیاز به جذوه دارید که جنس آن ها معمولا مسی میباشد و قیمت بالایی ندارند همچنین برای مهمانی های  بزرگ به تعداد زیادی جذوه نیاز دارید.

قهوه ساز

در هنگام درست کردن قهوه ترک با جذوه ها باید مراقب آن بود و تا هنگام  درست شدن کامل باید کامل حواس جمع بود.

از جذوه ها به عنوان شیر جوش نیز میتوان استفاده کرد.

قهوه ساز

اکنون با استفاده از اطلاعات بدست آمده و علاقه شخصی خود به انواع قهوه ها میتوانید قهوه ساز مورد نیاز خود را از فروشگاه های معتبری مانند دیجی کالا خریداری نمایید و برای داشتن یک خرید مقرون به صرفه تر میتوانید از تخفیف های موجود در وبسایت تخفیف مخفیف استفاده کنید.

🙂

قهوه ساز

0/5 (0 نظر)
0/5 (0 نظر)