رهنمای کامل خرید کت و شلواریکی از سخت ترین و مهم ترین خرید ها برای هر مردی خرید کت و شلوار است، خرید این لباس به قدری مهم است که لازم به رعایت نکاتی می باشد تا بتوانید بهترین خرید را بر اساس نوع نیاز و سلیقه خود داشته باشید

کت و شلوار

۱- دکمه ها ی کت و شلوار

معمولا در اروپا و فرهنگ غرب کت هایی که ۲ دکمه دارند معمول تر و رایج تر هستند اما در فرهنگ ایرانی مدل های ۳ دکمه محبوب تر است؛ مدل های فانتزی و مدرن نیز ممکن است تعداد دکمه های بیشتری داشته باشند.

به طور کلی کت هایی که تعداد دکمه های کمتری دارند رسمی تر هستند و جلوه ی سنگین تری به ظاهر شما می دهند زیرا کتی که دارای دکمه های کمتری می باشد یقه ی بازتر و پهن تری دارد پس پیراهنی که زیر کت پوشیده شده است نیز بیشتر پیداست.

در نظر داشته باشید که کت هایی قثط یک دکمه دارند بسیار رسمی هستند و اگر تمایل دارید که فقط یک دست کت و شلوار داشته باشید بهتر است ازین سبک اجتناب کنید.

کت و شلوار

۲- تناسب قد و تعداد دکمه ها

اگر شما فردی قد بلند هستید بهتر است از کت هایی که ۳ دکمه دارند استفاده کنید ولی اگر فردی کوتاه قد هستید بهتر است از کت هایی که ۲ دکمه دارند استفاده کنید؛ همچنین کت هایی که ۲ ردیف دکمه دارند برای افراد چهارشانه زیاد مناسب نیست زیرا که باعث می شود عرض شانه هایتان را پهن تر نمایش دهد.

کت و شلوار

۳- جنس

جنس کت و شلوار نیز عامل مهمی برای تعیین کردن میزان رسمیت آن است، هرچه جنس آن پشمی تر باشد جلوه ای رسمی تر دارد و اگر کاملا از جنس پشم باشد نیز کاملا رسمی است، مدل های پشمی زود چروک می شوند و مناسب برای پوشیدن در محل کار یا برای کار های روزمره نمی باشد.

کت و شلوار

۴- سایز کت وشلوار

سعی کنید که در انتخاب کت سایز سرشانه ها را طوری انتخاب کنید که روی خط شانه های شما قرار بگیرد و بزرگ تر یا کوچک تر نباشد، قد لباس نیز باید به نحوی باشد که دقیقا فیت و متناسب با قد شما باشد.

سایز کت شما نیز باید به نحوی باشد که هنگامی که می ایستید و دست هایتان را کنار بدنتان قرار می دهید آستین هایتان باید کمی پایین تر از مچ و تا ابتدای  شروع انگشت شستتان بیاید و پیراهن نیز بهتر است تا یکی دو سانتی متر از لبه آستین کت بیرون زده باشد.

یقه کت شما نیز باید تا حدی بلند باشد که یقه پیراهنتان کمی بیرون بزند.

اما برای تناسب سایز شلوار نیز بیاد دقت کنید که لبه ی پایینی شلوار در قسمت پشت پایتان تا لبه ی پشتی پاشنه کفشتان برسد و به نحوی باشد که جوراب و پای شما پیدا نباشد مخصوصا زمانی که در حال راه رفتن هستید، همچنین بهتر است که در نظر داشته باشید رنگ جوراب را همرنگ با رنگ شلوار انتخاب کنید.

دقت کنید که مدل های بسیار گشاد و یا بسیار تنگ نیز امروزه رایج نیستند پس در هنگام انتخاب به گشادی و تنگی شلوار دقت لازم را داشته باشید.

کت و شلوار

۵- رنگ کت و شلوار

اگر به دنبال کت و شلوار برای مجلس رسمی هستید بهتر تا به سراغ رنگ های تیره بروید، طیف رنگی خاکستری تا مشکی باعث می شود که جلوه ی سنگین تر و رسمی تر پیدا کنید، همچنین طرح های چهار خانه و راه راه نیز مناسب مجالس رسمی نمی باشند و بهتر است در مجالس خصوصی تر از آن ها استفاده کنید.

کت و شلوار

اکنون با توجه با اطلاعات گفته شده و با توجه به نوع نیاز و سلیقه شخصی تان می توانید کت و شلوار مورد پسند خود را از فروشگاه های معتبری مثل دیجی کالا و دیجی استایل انتخاب و خریداری کنید، همچنین می توانید برای داشتن خریدی بهتر و مقرون به صرفه تر از کد تخفیف های موجود در وب سایت تخفیف مخفیف استفاده کنید.

🙂

کت و شلوار