راهنمای جامع خرید موتور سیکلت

انواع موتور سیکلت های محبوب در بازار را بشناسید !!!

موتور سیکلت ها یکی از وسایل پر طرفدار برای حمل و نقل و جابه جایی در همه ی شهر ها هستند، چه در شهر های کوچک برای جا به جایی در مسافت های کوتاه و چه در شهر های شلوغ و پر جمعیت برای فرار از شلوغی و ترافیک ؛ اما برای این که یک خرید خوب و متناسب داشته باشید لازم است که نکاتی را برای شناخت انواع موتور سیکلت های موجود در بازار بدانید و در هنگام خرید آن ها را رعایت کنید تا بتوانید خریدی مناسب با کاربری خودتان را داشته باشید.

موتور

انواع موتور سیکلت ها

الف- سی جی

این موتور سیکات ها در اصل ساخته ژاپن بودند و در قدیم با نام CG 125 شناخته می شدند این مدل اولین نوع از موتور سیکلت ها هستند که در ایران شروع به تولید انبوه آن با راه اندازی کارخانه های مختلف موتور سازی با تغییرات کوچک در انواع قطعات آن ها شد و ازین لحاظ بسیار پر طرفدار و پر فروش هستند اما پس از مدتی تولید این مدل توسط شرکت هوندا به پایان رسید و بیشتر توسط شرکت های ایرانی و چینی تولید و روانه بازار می شوند.

موتور

ب- اسکوتر

این مدل بهترین گزینه برای سفر های درون شهری است و دارای چند نکته مثبت و مزیت های مهمی می باشند از جمله این که باک و انجین در قسمت عقب موتور قرار دارد و فضای بین فرمان و صندلی آن خالی می باشد برای قرار گرفتن پای راننده این نکته باعث می شود که اگر تصادفی پیش آمد پای راننده آسیبی نبیند همچنین سواری نرک و راحتی دارند همچنین این مدل موتور ها بر دو نوع هستند ۱- دنده ای و ۲- اتوماتیک و بدون کلاج که چون زنجیر ندارند باعث ایجاد لرزش در موتور نمی شوند.

موتور

پ- کروزر

معروف ترین برند این دسته از برند هارلی دیویدسون می باشد که مهم تریم مشخصه این مدل ها چرخ عقب بسیار پهن و موتوری بسیار عظیم الجثه و دو شاخه فرمان بزرگ، این مدل ها رادیاتوری روغنی،  حجم موتوری برابر ۲۵۰ و ۲ سیلندر انژکتوری دارند و بیشتر برای افرادی که علاقه به سفر با موتور سیکلت ها دارند بسیار مناسب هستند.

موتور

ت- استریت و نیکد

این مدل ها فلاپ ندارند و اجزای داخلی آن ها از بیرون هم کاملا مشخص هستند و کلا برای خیابان طراحی شده اند از معروف ترین مدل های این دسته می توان به آپاچی ۱۳۵ و ۱۸۰، پالس ۱۸۰ و ۲۲۰ و … اشاره کرد و تفاوت آن چنانی با یکدیگر ندارند.

موتور

ث- مِگِلی

این مدل ها ظاهری بسیاری زیبا دارند اما باطنی برعکس دارند و خیلی بد طراحی شده اند برای مثال گرمای اگزوز باعث ذوب شدن چراغ عقب می شود، همچنین مدام انواع قسمت های آن خراب شده و باید زود زود تعمیر شود.

موتور

ج- دایلیم

این مدل ها اگر به درستی از آن ها استفاده شود کمتر خراب می شوند ولی در بازار زیاد طرفداری ندارند و زیاد خرید و قروش نمی شود و همچنین پس از مدتی افت قیمت پیدا می کنند و از مزیت های آن به ترمز جلوی آن که دارای دیسک دوبل می باشد اشاره کرد و بسیار مناسب برای سفر می باشند و دارای بدنه ای محکم می باشند و سر نشین نیز می تواند به راحی روی آن بنشیند.

موتور

چ- هیوسانگ

این مدل از دایلیم و مدل های مشابه برتر هستند و برای خرید خیلی به صرفه تر می باشند و بیشتر موتور ۲۵۰ آن در ایران رایج است.

موتور

اکنون با استفاده از اطلاعات گفته شده و بر اساس سلیقه و نوع نیاز خود می توانید موتور سیکلت مورد پسند خود را از فروشگاه های معتبری همچون دیجی کالا خریداری کنید، همچنین برای داشتن خریدی بهتر و مقرون به صرفه تر می توانید از کد تخفیف های موجود در وب سایت تخفیف مخفیف استفاده کنید.

🙂

موتور

پاسخ