۱۱ نکته مهم برای خرید تردمیل

در هنگام خرید تردمیل باید چه نکاتی را رعایت کرد؟؟؟

تردمیل

از محبوب ترین وسایل برای ورزش در خانه ها و باشگاه ها و حتی در محل کار و یا هر محل دیگری می توان به تردمیل ها اشاره کرد، که از یکی از پر طرفدار ترین وسایل برای ورزش های هوازی می باشد.

اما اگر قصد خرید تردمیل را دارید بهتر است تا نکاتی را بدانید و در هنگام خرید آن ها را رعایت کنید.

تردمیل

۱- بدنه تردمیل

بدنه دستگاه ها معمولا در کیفیت های مختلفی ساخته می شود که بسته به نوع نیاز مشتری در قیمت آن بسیار تأثیر گذار است مثلا جنس بدنه دستگاهی که برای تحمل وزن ۱۵۰ کیلوگرمی ساخته شده است با جنس بدنه دستگاهی که تحمل وزنی حدود ۹۰ کیلوگرم را دارد، بسیار متفاوت است پس شما اگر قصد خرید دستگاه برای منزل خود را دارید می توانید بر اساس وزن اعضای خانواده خود دستگاه را انتخاب کنید اما اگر برای باشگاه قصد خرید دستگاه دارید بهتر است دستگاه های مقاوم را در نظر بگیرید.

تردمیل

۲- موتور تردمیل

یکی از مهم ترین شاخصه ها برای تشخیص توان دستگاه، قدرت موتور دستگاه می باشد، قدرت موتور در نحوه قیمت گذاری آن و در میزان قیمت آن بسیار تأثیر گذار است،‌ معمولا میزان قدرت در دستگاه ها چیزی بین ۱ تا ۷ اسب بخار می باشد.

تردمیل

۳- نوع برق مصرفی

معمولا مصرف برق دستگاه ها بر دو نوع ۱- DC یا همان برق شهری یا متناوب ۲- AC که از جریان برق متناوب شهری شارژ می شود.

تردمیل

۴- سرعت تردمیل

در اکثر دستگاه ها سرعت برای راه رفتن چیزی بین ۳ تا ۷ کیلومتر بر ساعت می باشد و سرعت برای دویدن ۶ تا ۱۰ کیلومتر می باشد و در برخی از دستگاه ها سرعت بیشتر ازین نیز قابل دسترسی است که بیشتر مناسب برای دوندگان حرفه ای می باشد و برای ورزش های معمولی و حتی حرفه ای نیازی به سرعتی بیشتر از ۱۰ کیلو متر نمی باشد.

تردمیل

۵- وزن قابل تحمل

بیشترین وزنی را که دستگاه می تواند تحمل کند را در هنگام خرید توجه داشته باشید.

تردمیل

۶- ایمنی تردمیل

اکثر دستگاه ها دارای گیره ای هستند که به لباس ورزشکار متصل شده و ایمنی فرد را تامین می کند به نحوی که شخص با تکان ناگهانی یا هر حرکتی که باعث می شود این گیره از لباس شما جدا شود باعث می شود که دستگاه خاموش شود.

تردمیل

۷- ضربه گیر

این قابلیت که به SDS  نیز معروف است مانع از وارد شدن ضربه به زانو های ورزشکار می شود و شخص در هنگام دویدن ضربه به زانو هایش وارد نشود.

تردمیل

۸- تنظیم شیب

برخی از دستگاه ها به صورت دستی تا ۵ درجه قابلیت افزایش شیب را دارند و برخی از دستگاه ها که به صورت الکتریکی و برقی این کار را انجام می دهند چیزی حدود ۱۵ تا ۲۵ درجه می توانند به میزان شیب اضافه کنند.

تردمیل

۹- مانیتور یا نمایشگر

مانتور دستگاه ها خود بر دو نوع LCD یا LED هستند.

تردمیل

۱۰- کشور تولید کننده

اکثر دستگاه های موجود در بازار تولید شده توسط کشور های چین، تایوان، اسپانیا، کره و فندلاند می باشد اما کشور تولید کننده هیچ گاه دلیل مناسبی برای انتخاب نیستند بلکه خدمات پس از فروش و ضمانت و گارانتی ملاک بهتری می باشد.

تردمیل

۱۱- دیگر امکانات

برخی از دستگاه ها دارای امکاناتی دیگر نیز هستند از جمله درجه بندی شیب، برنامه های خودکار، سیستم اندازه گیری چربی، سیستم های خنک کننده، تست سلامت شخص، ورودی Audio و خروجی mp3 برای پخش موسیقی و سیستم تاشو و اماناتی ازین دست و برخی مدل های چند کاره نیز امکاناتی شامل ویبراتور، کش های ایروبیک، چرخ مسگری و جاپایی برای دراز و نشست و ….

تردمیل

اکنون با توجه به اطلاعات گفته شده و بر اساس نوع نیاز شخصی خود می توانید تردمیل مورد پسند خود را از فروشگاه های معتبری مثل دیجی کالا خریداری کنید، همچنین برای داشتن خریدی بهتر و به صرفه تر می توانید از کد تخفیف های موجود در وب سایت تخفیف مخفیف استفاده کنید.

🙂

تردمیل