برای خرید کاپشن به چه نکاتی باید دقت کرد

در فصول سرد سال، زمانی که سرمای هوا به نحوی شده که با لباس عادی نتوان به راحتی به خیابان آمد نیازمند به لباس های گرم می شویم، اما مهم ترین لباس در این فصول را می توان کاپشن نامید.

کاپشن

در گذشته بیشتر جنس این نوع از لباس چرمی بوده اما امروزه تنوع های زیادی را پیدا کرده است که می توانید با شناخت نکات و ویژگی های آن ها می توانید بهترین آن ها را بر اساس نوع نیاز  خود و با توجه به منطقه خود انتخاب کنید.

کاپشن

۱- نوع و طرح کاپشن

به طور کلی می توان این لباس ها را به دو دسته الف- ورزشی و ب-عادی روزمره تقسیم کرد.

الف- کاپشن های ورزشی

این دسته شامل لباس های کوهنوردی، اسکی، طبیعت گردی و ورزش های این چنینی می باشد که معمولاً رنگ ها آن ها روشن و مشخص است و طیف رنگی آن ها معمولا بین فسفری، سبز، آبی، قرمز، نارنجی و ازین مدل رنگ ها می باشد زیرا این رنگ ها در محیط های خارج شهر به راحتی قابل تشخیص باشند.

این لباس ها به نحوی طراحی شده اند که مانع از حرکت نمی شوند و آزادی عمل کافی را به ورزشکار می دهد همچنین دارای انواع جیب های داخلی و خارجی نیز هستند تا ورزشکار بتواند انواع وسایل خود را درون آن ها قرار دهد اما مهم ترین شاخصه این لباس ها عایق گرمایشی داخلی آن هاست که معمولا از پر پرندگانی مثل اردک و غازو یا الیف های مصنوعی استفاده می شود.

ب- کاپشن های روزمره و عادی

این نوع از لباس ها ظاهری ساده تر نسبت به نوع ورزشی خود هستند و بیشتر توجه در طراحی آن ها به سمت زیبایی و گرما جلب شده است، این نکته را در ذهن خود داشته باشید که از این دسته از لباس ها برای زمان هایی که به ورزش می روید استفاده نکنید زیرا باعث کاهش /ازادی عمل شما می شود.

کاپشن

۲- جنس رویه کاپشن

رویه معمولاً مهم ترین نقش را برای محافطت شما از باران،‌ برف، باد، آب و… بازی می کند پس هر چه کیفیت آن بیشتر باشد در نتیجه عملکردی بهتر نیز خواهد داشت، معمولاً جنس رویه از الیاف های نایلونی و پلی استر به همراه تکنولوژي و مواد دیگر می باشد که بتواند محافظ بهتری در برابر آب باشند.

کاپشن

۳- آب و هوای منطقه

در هنگام خرید به آب و هوای منطقه خود نیز توجه کنید زیرا در مناطق خشک و کویری رویه های ضد آب زیاد کارآیی ندارند و بیشتر بحث عایق بودن کارآیی دارد اما در مناطقی که بارش بیشتر می باشد مهم ترین عضو، رویه می باشد.

کاپشن

۴- عایق درونی

عایق درونی معمولاً بر دو نوع پَر و الیاف های مصنوعی و طبیعی می باشند که هر مدل کارآیی و ویژگی های خاص خود را دارا می باشند.

پر و کرک های طبیعی از دیرباز تا کنون یکی از بهترین عایق ها در برابر سرما می باشند که در انواع کاپشن ها، کیسه های خواب و بالش ها نیز استفاده می شوند اما از معایب کرک ها می توان به چسبیده شدن کرک ها به یکدیگر در محیط های مرطوب و نمناک اشاره کرد به نحوی که در این مواقع بهتر است وسواس و حساسیت خاصی را در برابر خیس شدن لباس خود داشته باشید.

سعی کنید مدل هایی را انتخاب کنید که از همه طرف عایق بوده و اجازه رسیدن رطوبت به کرک ها را نمیدهد و از مزایای این مدل میتوان به قابلیت فشرگی و جمع شدگی آن ها اشاره کرد به نحوی که شما می توانید به راحتی آ ن ها را درون ساک یا چمدون خود قرار دهید.

دسته الیافی بر عکس دسته کرکی نیازی به محافظت خاصی ندارند و در چند ساله اخیر نیز تولید کنندگان این دسته از کاپشن ها با به کار بردن مواد و تکنولوژی های جدید سعی در بهبود کیفیت و ایجاد عملکردی حتی بیشتر از مدل های کرکی شده اند، یکی دیگر از مزیت های اصلی این دسته بهم نچسبیدن در محیز های شرجی، نمناک و مرطوب است.

کاپشن

اکنون با توجه به نوع نیاز خود و با استفاده از نکات بالا می توانید بهترین کاپشن مناسب خود را از فروشگاه های معتبری مثل دیجی کالا خریداری کنید، همچنین برای داشتن خریدی بهتر و مناسب تر می توانید از کد تخفیف های موجود در وب سایت تخفیف مخفیف استفاده کنید.

🙂

کاپشن