۶ نکته مهم برای خرید چتر
در فصول سرد سال و در مواقعی که بارش باران و بارف در اکثر روزها در خیابان های شهر رواج دارد برای اینکه از خیس شدن در امان باشید نیاز به یک چتر مناسب دارید برای اینکه بتوانید بر اساس نوع نیاز خودتان بهترین چتر را خریداری کنید تا بهترین محافظت را از شما داشته باشد کافیست تا نکاتی را رعایت کنید :

۱- کارآیی

ابتدا بهتر است که بیشتر برای محافظت خود در برابر آفتاب استفاده می کنید یا در برابر باران، مدل های تیره که در برابر باران استفاده می کنید را بهتر است در برابر آفتاب استفاده نکنید زیرا هم باعث جذب آفتاب بیشتری می شود هم باعث از بین رفتن پارچه می شود.

چتر

۲- ضد آب

مهم ترین مشخصه این وسایل ضد آب بودن آن ها است زیرا که باین وسیله باید شما را در برابر باران و برف بتواند محافظت کند پس به رویه ی پارچه ای دقت ویژه ای داشته باشید، اما امروزه اکثر چتر ها دارای رویه ای ضد آب هستند و زیاد نگرانی ازین بابت نداشته باشید و معمولاً جنس آن ها از پلی استر و نایلون می باشد.

اگر قصد استفاده از این وسیله برای محافظت در برابر نور خورشید را دارید استفاده از چتر های ضد آب زیاد به کار شما نمی آید و بهتر است از مدل هایی استفاده کنید که دارای ویژگی های محافظتی در برابر اشعه های مضر خورشید مثل ماورائ بنفش را دارند تا بتوانند از پوست شما در برابر آسیب دیدگی محافظت کنند.

چتر

۳- جنس و نوع بدنه چتر

ممکن است برخی از افراد تجربه این را داشته باشند که بدنه زنگ بزند یا اینکه پس از چند مرتبه باز و بسته کردن پارچه کنده شود پس بهتر است که به جنس مواد به کار رفته نیز توجه کنید، جنس بدنه معمولا از استیل های ضد زنگ و یا آلومینیوم می باشد و به طور کلی از فلزات سبک ساخته می شود.

همچنین اگر با چتر هایی که جمع نمی شوند مشکلی ندارید بهتر است تا ازین مدل ها استفاده کنید زیرا که این مدل ها مقاومت بیشتری دارند.

چتر

۴- قطر و بزرگی

هر چه چتر شما بزرگ تر باشد از شما محافظت بیشتری در برابر خیس شدن می کند و مانع از سر ریز شدن آب بر روی لباس هایتان می باشد همچنین بزرگی به افرادی که ازین وسیله در برابر آفتاب نیز استفاده می کنند نیز امکان بیشتری می دهد.

همچنین می توانید بر اساس این مورد که به صورت تکی می خواهید از چتر استفاده کنید یا دو نفری و یا چند نفره استفاده کنید برای این منظور می توانید حدود های زیر را نیز در نظر بگیرید :

تک نفره : قوس سایبان ۵۰ اینچ یا ۱۲۷ سانتی متر

دو نفره و چند نفره :‌ سایبان بالای ۶۰ اینچی یا ۱۵۲ سانتی متری

چتر

۵- امکان باز و بسته شدن

این امکان به طور کلی به ۲ دسته باز و بسته شو تلسکوپی و کلاسیک ثابت در صورتی که شما زیاد سفر می کنید و می خواهید وسایل زیادی را همراه خود جا به جا کنید بهتر است مدل های تلسکوپی انتخاب کنید اما این نکته را در نظر داشته باشید که مدل های کلاسیک طول عمر و مقاومت بیشتری دارند.

مدل های جمع شو بر روی دسته دارای دکمه ای هستند که با فشردن آن چتر به سرعت باز می شود.

چتر

۶- دسته

دسته ها معمولا بر دو نوع ساده و عصایی در بازار پیدا می شوند پس باید در هنگام انتخاب دقت کنید کدام مدل بیشتر مناسب شماست و مدلی را انتخاب کنید که راحتی بیشتری را برای شما ایجاد کند چون ممکن است مدتی طولانی از آن استفاده کنید.

چتر

اکنون با توجه به اطلاعات و نکات گفته شده و بر اساس نوع نیاز خود می توانید چتر مورد پسند خود را از فروشگاه های معتبری همچون دیجی کالا تهیه و خریداری کنید، همچنین برای داشتن خریدی بهتر و مقرون به صرفه تر می توانید از کد تخفیف های موجود در وب سایت تخفیف مخفیف استفاده کنید.

🙂

چترپاسخ