راهنمای کامل خرید پرده

در هنگام خرید پرده به چه نکاتی باید دقت کرد ؟؟؟

یکی از مهم ترین اعضای خانه که حکم لباس خانه را دارد پرده ها هستند و نقش بسزایی را در نوع مدل سازی دکوراسیون منزل شما به عهده دارند اما برای انتخاب و خرید پرده ها بهتر است که نکاتی را در نظر بگیریم و با توجه به شرایط منزل خود بهترین مدل پرده ها را انتخاب و خریداری کنیم.

برای خرید پرده باید مراحلی را در ذهن خود داشته باشید و بر اساس این مراحل خرید خود را انجام دهید : ۱- جنس ونوع پارچه ۲- انتخاب رنگ وکنتراست رنگی پرده ۳-ابعاد ۴- نوع و سبک پرده ۵- توجه به سبک منزل.

پرده

۱- پارچه

مهم ترین بخش و اساسی ترین بخش برای خرید پرده انتخاب پارچه است زیرا بیان کننده عملکرد، زیبایی و استحکام آن می باشد دقت کنید که اگر جنس پارچه بسیاز ضخیم باشد ممکن است زیبایی ظاهری نداشته باشد و اگر بسیار نازک باشد عمل کرد مناسب را ندارد.

پرده

الف- دوام

اگر پنجره شما آفتاب گیر است پارچه های مقاوم را انتخاب کنید، پارچه هایی مثل: ابریشم فاکس، چیت، کتان و ابریشم زر بافت از جمله پارچه هایی هستند که دوام خوبی دارند و نسبت به پوسیدگی نیز بسیار مقاوم هستند همچنین پارچه هایی را در نظر بگیرید که با گذشت زمان بر اثر تابش نور خورشید تغییر شکل ندهند و ظاهرشان تغییر نکند به این منظور رنگ های روشن حساسیت بیشتری نسبت به تغییر رنگ دارند.

ب- نور

شاید علاقه داشته باشید که در طول روز از نور خورشید نیز استفاده کنید برای این منظور بهتر است که پارچه های حریر را انتخاب کنید، پارچه های حریر فضای کمی را اشغال می کنند و مناسب خانه های کوچک نیز هستند این پارچه ها باعث تعویض هوا نیز می شوند و مانع از عبور و مرور هوا نیز نمی شوند.

در صورتی که می خواهید نور کمتری وارد شود و فضای درون منزلتان نیز از بیرون مشخص نباشد می تواند پارچه های حریر ضخیم تر را انتخاب کنید؛ این جنس از پارچه ها برای افراد حساس نیز مناسب هستند و مانع از ورود گرد و غبار نیز می شوند.

پرده

ج- ضخامت

ضخامت پارچه تاثیر بسزایی در عبور میزان نور دارد اگر به دنبال پارچه هایی هستید که ضخامت زیادی دارند می توانید پارچه های مخمل، جیر، مخمل های نخی و کبریتی و پشم ضخامت زیادی دارند.

پارچه های ضخیم برای زمانستان بسیار مناسب هستند و در گرم شدن خانه شما می توانند بسیار کمک کنند همچنین پارچه های ضخیم در برابر نور شب و صدا نیز عایق هستند پس می توانید شب را با آرامش بیشتری سپری کنید.

پرده

۲- انتخاب رنگ وکنتراست رنگی پرده

برای انتخاب رنگ پرده بهتر است توجه خاصی به دکوراسیون منزل خود داشته باشید زیرا که پرده ها باید تکمیل کننده دکوراسیون منزل شما باشند پس سعی کنید رنگی را مناسب با رنگ مبل و کاغذ دیواری خود انتخاب کنید برای این منظور می توانید رنگ پارچه را کمی روشن تر و یا کمی تیره تر نسبت به رنگ دیوار  و کاغذ انتخاب کنید زیرا این کار باعث جلوه دادن بیشتری می شود.

پرده

۳-ابعاد

استفاده از پرده های بلند باعث می شود که اتاق شما جذابیت خاصی پیدا کند مخصوصا اگر کمی روی زمین افتاده باشد زیرا نمایی لوکس را به منزل شما می دهد همچنین در هنگام نصب اگر امکان آن وجود دارد که آن را ۱۵ سانتی متر بالا تر از پنجره نصب کنید حتما به این موضوع توجهی خاص داشته باشید ولی اگر به سبک های سنتی علاقه دارید می توانید پرده های با طول کم را انتخاب کنید.

پرده

۴- نوع و سبک پرده

برای انتخاب سبک بهتر است به سبک دکوراسیپن خود توجه کنید و بر اساس این که دکوری مدرن یا کلاسیک دارید مدل ذرده خود را انتخاب کنید.

پرده

اکنون با توجه به اطلاعات گفته شده و بر اساس نوع نیاز خود می توانید پرده مورد پسند خود را از فروشگاه های معتبری مثل دیجی کالا انتخاب و خریداری کنید، همچنین برای داشتن خریدی بهتر و مقرون به صرفه تر می توانید از کد تخفیف های موجود در وب سایت تخفیف مخفیف استفاده کنید.

پرده