۶ نکته مهم برای خرید انواع لوستر هایکی از مهم ترین وسایل برای زیبایی دکور و چیدمان منزل تان که بسیار هائز اهمیت است و می تواند جلوه بسیار خاصی به منزل شما بدهد لوستر ها یا چلچلراغ هستند این وسایل علاوه بر تامین نور منزل شما باعث ایجاد جلوه ای بسیار زیبا در خانه شما می شود اما امروزه با تنوع طرح ها برای چلچراغ ها شما حق انتخاب بسیار زیادی دارید که از بین دنیای چلچراغ ها، بهترین چلچراغ متناسب با منزل خود را با رعایت نکات زیر بخرید.

لوستر

۱- مدل و سبک لوستر

در ابتدا بهتر است که به سبک چیدمان منزل خود دقت کنید، اگر سبک چیدمان شما سبکی سنتی یا مدرن است در هنگام انتخاب نوع چلچراغ حتما به این موضوع دقت کنید و بر اساس سبک چیدمان منزلتان انتخاب کنید، ممکن است سبک های تلفیقی نیز به بخش هایی از منزل شما جلوه ی بیشتری دهد پس سعی کنید این مدل ها را نیز در نظر داشته باشید.

لوستر

۲- اندازه لوستر

در هنگام انتخاب به فضای کاربری تان توجه کنید و میزان بزرگی چلچراغ را بر اساس فضای کاربری خود انتخاب کنید آویختن یک چلچراغ بزرگ در حالی که فضای شما کوچک است کاری بسیار غلط است همچنین آویختن یک چلچراغ کوچک نیز در فضایی بزرگ ایجاد ظاهری نا هنجار در فضای شما می کند این نکته باعث می شود میزان روشنایی فضا نیز مناسب باشد و باعث ایجاد نور کم یا مصرف انرژی بیش از حد نشود.

برای اینکه بتوانید اندازه چلچراغ متناسب با فضای خود را انتخاب کنید کافیست کافیست تا طول و عرض فضای خود را بر حسب اینچ با یکدیگر جمع کنید.

همچنین از اندازه های حدودی زیر نیز می توانید استفاده کنید :

الف- فضا های کوچک تر از ۳*۳ چلچراغ هایی با عرض ۴۰ تا ۵۰ سانتی متر مناسب می باشد.

ب- فضا های حدود ۴*۴ چلچراغ هایی با عرض ۶۰ تا ۷۰ سانتی متر مناسب می باشد.

ج- فضا های حدود  ۴/۵*۴/۵ چلچراغ هایی با عرض ۶۵ تا ۸۵ سانتی متر مناسب می باشد.

و برای تعیین ارتفاع می توانید یک چهارم تا یک پنجم محل قرار گیری چلچراغ را در نظر بگیرید یعنی اگر سقف ارتفاعی برابر ۳ متر داشت می توانید ارتفاعی حدودی ۶۰ تا ۷۵ سانتی متری سقف چلچراغ را آویزان نمایید.

لوستر

۳- کوتاهی یا بلندی سقف

اگر سقف فضای شما بلند بود شما حق انتخاب بیشتری برا انتخاب چلچلراغ دارید می توانید به مدل های بلند و ریسه ای مراجعه کنید اما اگر سقف فضا کوتاه است از چلچلراغ های چسبیده به سقف استفاده کنید تا هم ایمنی افراد قد بلند حفظ شود و هم مانع از برخورد اشیاء دیگر با چلچراغ ها شود.

لوستر

۴- رنگ

بهتر است در هنگام انتخاب رنگ، به رنگ هایی توجه کنید که با همه ی طیف های رنگی هم خوانی داشته باشد زیرا که لوستر ها وسایلی هستند که سال ها از سقف آویزان هستند و طی این سال ها ممکن است شما به طور کلی دکور را تعویض کنید اما چلچراغ ها پا بر جا باشند.

لوستر

۵- تعداد لوستر ها

تعداد چلچراغ ها بسته به میزان بزرگی فضای شما دارد هر چه فضای بزرگ تری داشته باشیشد قطعا نیاز به چلچراغ های بزرگ تر و بیشتری دارید.

لوستر

۶- لامپ های لوستر

سعی کنید در انتخاب لامپ ها، لامپ های با شکل های خاص و عجیب را انتخاب نکنید زیرا اگر هر کدام ازین لامپ ها بسوزد و شما مجبور به تعویض آن باشید ممکن است به راحتی نتوانید مثل آن را پیدا کنید و اگر برای آن نتوانید جایگزین پیدا کنید باعث می شود جلوه بدی به ظاهر چلچراغ بدهد،

در انتخاب رنگ لامپ ها نیز سعی کنید هم از لامپ های ( آفتابی ) هم از لامپ های ( مهتابی ) استفاده کنید زیرا هم باعث نوردهی بهتر و زیبا تر می شود و هم باعث می شود دید بهتری داشته باشید و چشم شما به سرعت خسته نشود.

اگر منزل شما دارای چراغ های هالوژنی می باشد نیازی به لوستر های با تعداد لامپ های زیاد ندارید زیرا نور منزل شما از طریق چراغ های سقفی به اندازه کافی تامین می شود.

لوستر

اکنون با استفاده از اطلاعات گفته شده و بسته به نوع نیاز و سلیقه تان می توانید لوستر مورد نظر خود را از فروشگاه های معتبری مثل دیجی کالا خریداری کنید، همچنین برای داشتن خریدی بهتر و مقرون به صرفه تر می توانید از کد تخفیف های موجود در وب سایت تخفیف مخفیف استفاده کنید.

🙂

لوستر


پاسخ