راهنمای کامل خرید انواع تخت خواب

برای خرید تخت خواب باید چه مواردی را در نظر گرفت ؟؟؟!!!

هر فرد در طول زندگی خود بیشتر زمان خود را در تخت خواب خود چه برای خوابیدن و چه برای استراحت کردن و حتی گاهی اوقات برای کار کردن، سپری می کند بر این اساس بهتر است خریدی بسیار خوب و مناسب داشته باشد که پس از گذشت مدتی از تخت خواب خود زده نشود و تخت خواب نیز کیفیت لازم را حفظ کند برای این کار کافیست در هنگام خرید تخت خواب به نکاتی دقت کنید.

تخت خواب

۱- ابعاد مناسب با اتاق

اولین نکته برای خرید یک تخت خواب ابعاد آن است ابعاد تخت خواب باید به گونه ای انتخاب شود که متناسب با اتاق خواب باشد، حتما قبل از خرید تخت خواب ابعاد اتاق و چهار چوب های درب را اندازه بگیرید.

ابعاد استاندارد برای تخت خواب ها معمولا ۱۶۰*۲۰۰ و ۱۸۰*۲۰۰ سانتی متر هستند.

۲- ارتفاع

برای انتخاب ارتفاع قاعده و قانون خاصی وجود ندارد و بیشتر بر اساس سلیقه مشتری می باشد، مشتری میتواند بر اساس ارتفاع تشک تخت، ارتفاع مورد نیاز تخت را هم انتخاب کند.
همچنین دقت کنید که ارتفاع تشک و تخت انقدری زیاد نشود که روی تخت رفتن دشوار شود و یا اینکه آنقدری کم نشود که بلند شدن از روی آن سخت شود.

تخت خواب

۳- تخته انتهایی

بر اساس سلیقه شخصی و بر اساس میزان قد خود تعیین کنید که تخت شما دارای تخته انتهایی باشد یا خیر.

تخت خواب

۴- باکس و کشو

از باکس ها و کشو های تخت ها می توانید برای گذاشتن وسیله های شخصی تان در آن ها استفاده کنید.

تخت خواب

۵- رنگ و شکل

در هنگام انتخاب رنگ و شکل تخت خود توجه به بقیه وسایل و بقیه دکوراسیون منزل خود داشته باشید و متناسب با بقیه وسایل خود رنگ و شکل تخت خود را انتخاب نمایید.

تخت خواب

۶- فلزی یا چوبی

به طور یقین نمی توان گفت که تخت خواب های فلزی برتری دارند یا تخت خواب های چوبی اما بر اساس سلیقه و نوع نیاز افراد میتوان این موضوع را مشخص کرد :

الف- فلزی :‌این تخت خواب ها در برابر پوسیدگی، حرارت، آب و‌ حشرات مقاومت بیشتری دارند و هم چنین قیمت پایین تری نسبت به تخت خواب های چوبی دارند همچنین حمل و نقل آن ها راحت تر و وزن کمتری نیز دارند اما ممکن است باعث ایجاد سر و صدا و زاحمت برای خواب شما بشوند.

تخت خواب

ب- چوبی : این تخت خواب ها مقاوم تر هستند و عمری طولانی تر دارند همچنین با قرار گرفتن تخته چوب های مقاوم زیر تشک افراد،‌ برای افراد با وزن بالا نیز بسیار مناسب هستند، ایجاد سر و صدا نیز نمی کنند.

تخت خواب

۷- تشک

خرید تشک تخت نیز بسیار مهم است به نحوی که اگر شما تشکی مناسب نداشته باشید و تختی مناسب برای آن خرید باشید باز هم پس از مدتی از تخت خود خسته می شوید.

 

پس بهتر است در هنگام خرید تشک نیز نکاتی را رعایت کنید :

الف- فنردار – فومی – بادی

۱- فنردار : این نوع از تشک ها رایج ترین و معمول ترین نوع تشک است و به سادگی می توانید آن ها را پیدا کنید،‌ هر چه تعداد فنر ها در تشک بیشتر شود قیمت تشک نیز بالاتر می رود.

۲- فومی : این دسته از تشک ها کمی گران تر هستند و بیشتر مناسب افرادی است که علاقه دارند تشک نرمی داشته باشند و جنس این تشک ها از فوم های ارتجاعی – حرارتی می باشد.
این تشک ها پس از گذشت زمان کوتاهی از دراز کشیدن افراد روی آن ها به حالت شکل بدن فرد در می آید پس در هنگام خرید به این نکته توجه کنید زیرا که برخی از افراد بسیار به این تشک ها علاقه دارند وبرخی دیگر هیچ علاقه ای ندارند.

تشک های فومی بسیار نرم هستند و در هنگام خواب باعث نی شوند که حرارت بدن شما بالا برود.

۳- بادی : نرمی و سفتی تشک های بادی را میتوان بر اساس سلیقه شخصی افراد با استفاده از پمپ باد تعبیه شده تعیین کرد.

تخت خواب

ب- اندازه

می توانید بر اساس سلیقه خودتان اندازه تشک تخت خود را تعیین کنید، تشک ها معمولا در سایز های تک نفره، دو نفره، فول سایز، کویین، کینگ و کالیفرنیا کینگ ارائه می شوند.

تخت خواب

اکنون با توجه به اطلاعات فوق و سلیقه و نیاز های شخصی تان تخت خواب و تشک مورد نیاز خود را انتخاب و از فروشگاه های معتبری مثل دیجی کالا خریداری کنید، همچنین می توانید برای داشتن خریدی بهتر و مقرون به صرفه تر از کد تخفیف های موجود در وب سایت تخفیف مخفیف استفاده کنید.

🙂

تخت خواب