۴ نکته مهم برای خرید اسباب بازی

هنگام خرید اسباب بازی برای کودک خود به چه نکاتی باید توجه کنیم ؟؟؟

اسباب بازی ها از جمله وسایل مورد نیاز هر شخصی از بدو تولد تا حتی سنین پیری اما اکثر مشتری های اسباب بازی ها خانواده هایی هستند که فرزندی کوچک دارند و در حال تامین این وسایل برای فرزند خود هستند اما برای خرید این وسایل بهتر است که با توجه به سن فرزند خود و رعایت نکاتی وسایل مورد نیاز فرزند خود را بخرید.

اسباب بازی

۱- اسباب بازی مناسب نوزاد های ۱ روزه تا ۳ ماهه

در این سن نوزادان قبل از یادگیری در دست گرفتن وسایل بیشتر سعی در دیدن و شنیدن صدای آن دارند همچنین در ماه اول نوزاد فقط می تواند تا فاصله ای حدود ۳۰ سانتی متری خود را به خوبی ببیند پس برای خرید وسایل در این سن بهتر است وسایلی را در نظر داشته که کنتراست رنگی بالا و رنگ هایی شاد و جذاب دارند استفاده کنید تا بتوانید توجه نوزاد خود را به آن ها جلب کنید.

در این سن نوزاد علاقه به موسیقی های آرام و ملایم نیز دارد که می توانید برای آن پخش کنید همچنین سعی کنید وسایلی را بخرید که آرام و کم سر و صدا هستند همچنین حالتی ثابت دارند.

اسباب بازی

۲- نوزاد های ۳ تا ۶ ماهه

در این سن نوزاد علاقه دارد تا وسایل را در دستش بگیرد کمتر پیش می آید که دستانش را مشت کند همچنین گاهی ممکن است که وسایل را در دهن خود بگذارد پس بهتر است که وسایلی را انتخاب کنید که ایمنی لازم را داشته باشند و اگر نوزاد وسایل را در دهن خود گذاشت خطری او را تهدید نکند و منجر به پریدن در گلو و خطرات بعدی نشود، همچنین اسباب بازی های فنری و کشی را از تخت نوزاد آویزان نکنید.

اسباب بازی

۳- نوزاد های ۶ تا ۹ ماهه

در این سن نوزاد با شور و اشتیاق بیشتری با وسایل پیرامون خود بازی می کند برای مثال ممکن است که با قاشق ضربات محکمی بر روی قابلمه یا ماهیتابه بکوبد و کیف کند یا اینکه ممکن است دو تا از اسباب بازی های خود را در دست بگیرد و به صورت متوالی به هم بکوبد یا اشیای پیرامون خود را مثل دسته کلید را تکان های محکمی دهد و و ایجاد سر و صدا کند.

در این سن نوزاد بدون کمک دیگران می تواند کمی حرکت کند یا بنشیند این موضوع یکی از مهم ترین قدم ها برای رشد او حساب می شود در قدم های بعدی نوزاد کمی سینه خیز می رود و کم کم شروع به چهار دست و پا رفتن و پس از آن شروع به ایستادن می کند پس دیگر باید فضای منزل خود را براری کودکتان ایمن کنید و وسایل خطرناک را از جلوی دست نوزاد بر دارید.

اسباب بازی

۴- نوزاد های ۹ تا ۱۲ ماهه

نوزاد در بین ماه های ۹ و ۱۰ می تواند با سینه خیز رفتن یا چهار دست و پا رفتن یا با کمک گرفتن از وسایل خانه خود را به نقاط مختلف خانه برساند و در ۱۱ و ۱۲ ماهگی می تواند بایستد و حتی راه برود در این سن کودک می تواند با تکه ای چوب و یا چیزی عصا مانند توپ خود را بغلتاند،

همچنین سعی کنید با او تعامل بیشتری برقرار کنید مثلا او را قلقلک دهید و همچنین او نیز دلش می خواهد شما را قلقلک دهد یا به طور فرضی با موبایل خود حرف بزنید و سپس موبایل را به فرزندتان بسپارید تا اون نیز به صورت نا مفهوم هم با موبایل صحبت کرده و دوباره موبایل را به شما بر گرداند،.

همچنین در این سن دیگر کم کم کلمات را یاد می گیرد و سعی در برقراری ارتباط می کند در این سن کودک بسیار کنجکاو است و خود را به نقاط مختلف خانه می رساند و اشیای مختلف را وارد دهان خود می کند پس حتما وسایلی که ممکن است خطر ساز باشند را از جلوی دستش بردارید و به تمیزی وسایل اهمیت ویژه ای دهید.

اسباب بازی

اکنون با توجه به اطلاعات گفته شده و نوع نیاز برای خرید انواع اسباب بازی ها برای کودک خود می توانید انواع اسباب بازی ها را از فروشگاه های معتبری مثل دیجی کالا انتخاب و خریداری کنید، همچنین برای داشتن خریدی بهتر و مقرون به صرفه تر می توانید از کد تخفیف های موجود در وب سایت تخفیف مخفیف استفاده کنید.

اسباب بازی

کد تخفیف ۴۰ درصدی مخصوص خرید انواع اسباب بازی از فروشگاه دیجی کالا مخصوص وب سایت تخفیف مخفیف .

اسباب بازی

پاسخ